8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1643956
 از سوی اداره کل قرآن، عترت و نماز  صورت گرفت؛
 تشریح جزییات برگزاری «نهمین سوگواره اَحلی مِن العَسَل»

ادره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، جزییات برگزاری «نهمین سوگواره احلی من العسل» را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ادره کل قرآن، عترت و نماز اعلام کرد:  سوگواره احلی من العسل و بزرگداشت ایام محرم از برنامه‌های معنوی است که همه ساله، با حضور انبوه دانش آموزان به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، امسال نیز مانند سال گذشته به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شیوه‌ای جدید و با حضور محدود و نمادین دانش آموزان برگزار می‌شود.

بر این اساس؛ در محرم امسال، برگزاری نمادین سوگواره احلی من العسل، در سه مکان مقدس؛ حرم حضرت شاه عبدالعظیم(ع) در شهرری، ، حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب و یکی از اماکن مذهبی شهر زنجان در ششم محرم به طور همزمان انجام می‌شود.

گفتنی است: این مراسم معنوی از شبکه‌های صداوسیما و شبکه شاد به صورت زنده پخش خواهد شد و دانش آموزان می‌توانند این برنامه را به صورت مستقیم ازکانال های مختلف مشاهده کنند.

شایان ذکر است؛ ابلاغ دبیرخانه برگزاری «نهمین سوگواره احلی من العسل» در اداره کل  آموزش و پرورش زنجان، استان شور و شعور حسینی، صادر شده است.

همچنین؛ رهنمود اجرای این سوگواره، در قالب های سه گانه که شامل : 1- برگزاری مراسم نمادین و محدود حضوری در مراکز استانی(با اولویت بقاع متبرکه) با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و کسب مجوز از ستاد مقابله با کرونای هر استان 2- کاروان رهپویان حضرت قاسم(ع) و اجرای گروه های سرود سیار در محله های شهر با رعایت پرتکل های بهداشتی 3- پویش مجازی و جمع آوری آثار، از اول محرم تا روز اربعین حسینی، در بخش های مختلف ادبی، هنری و ...درشبکه شاد تهیه و تنظیم و به استان ها ارسال شده است.

به اشتراک بگذارید :