16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۱۳:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1643936
بر اساس رأی هیأت داوران جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه؛
انیمیشن «خرچنگ» برگزیده جایزه ویژه جشنواره فیلم‌های ‌کوتاه «لاگو» ایتالیا شد

انیمیشن تحسین‌شده‌ «خرچنگ» تولید کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برنده جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» در ایتالیا شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، انیمیشن «خرچنگ» توانست در هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو، در بخش مسابقه، جایزه ویژه هیأت داوران را کسب کند.

بر اساس این گزارش، امسال ۲۵فیلم از ۲۰کشور دنیا؛ شامل ۱۲فیلم داستانی، ۸انیمیشن و ۵فیلم مستند به بخش مسابقه‌ این رویداد راه یافته بود که فیلم‌های منتخب در ۶گروه به صورت ترکیبی دسته‌بندی شد.

بر این اساس، «خرچنگ» در بیست‌وپنجمین حضور بین‌المللی خود با فیلم انیمیشن «پسر خال خالی» محصول مشترک کشورهای ژاپن و فرانسه و دو فیلم داستانی «میکروکاست» از کشور کرواسی و «خانم منو ببخش» از کشور فیلیپین در گروه سه و در بخش مسابقه در روزهای ۴و ۷مرداد ۱۴۰۰ (۲۶و ۲۹ژولای ۲۰۲۱) به صورت فیزیکی و آنلاین به نمایش درآمدند.

در این گزارش آمده است؛ این انیمیشن از تولیدات سال ۲۰۲۰کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پیش از این نیز جایزه‌ طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی ‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه درسدن آلمان را به دست آورده بود.

شایان ذکر است؛ هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه لاگو، از ۱تا ۱۰مرداد ۱۴۰۰ (۲۳تا ۳۱ژولای ۲۰۲۱) در منطقه‌ای نزدیک شهر ونیز کشور ایتالیا برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :