0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۰۹:۳۲:۰۹
کد مطلب:  2xyT3fhz
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
سواد آموزی اولین گام برای توسعه و رشد هر جامعه ای است

جلسه تفاهم نامه همکاری آموزشی و فرهنگی سازمان نهضت سوادآموزی و معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه با حضور سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، کریم زاده معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان تهران و طلاب خواهر حوزه علمیه متقاضی همکاری در فعالیت های سوادآموزی در ناحیه یک ری برگزارشد .

به گزار ش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت سوادآموزی و جایگاه والای سوادآموزی از منظر اسلام و آموزه های دینی و همچنین ظرفیت های بالای حوزه های علمیه در عرصه های فرهنگی و تبلیغی و تأکید بر فرمایش امام راحل (ره) گفت:آموزش برای همگان از جمله حوایج اولیه برای هر ملت و در ردیف بهداشت و مسکن می باشد بلکه مهمتر از آنها است.

وی افزود : ما باید در برنامه درازمدت فرهنگ وابسته کشورمان را به فرهنگ مستقل و خودکفا تبدیل کنیم و برای این امر لازم است تمام بی سوادان برای یادگیری و تمام خواهران و برادران با سواد برای یاد دادن با تمام امکانات به پا خیزند.

شهریاری با بیان فرمایش مقام معظم رهبری تصریح کرد: اگر نتوانیم بی سوادی را حل کنیم، اصل انقلاب و   ایده های آن لطمه خواهد خورد.

این مقام مسئول ادامه داد : سوادآموزی دو هدف ارزشمند و گرانبها  را به همراه خود دارد که درکوتاه مدت،آموزش خواندن و نوشتن به افراد محروم و بهره مند شدن آنان از نعمت ارزشمند سواد است و دربلندمدت، ارتقاء آگاهی و دانش بزرگسالان نوسواد در زمینه‌های مختلف و تبدیل فرهنگ وابسته کشور به فرهنگ مستقل است.

وی افزود: سوادآموزی اولین گام برای توسعه و رشد هر جامعه ای می باشد و بی توجهی به این بخش آسیب های جبران ناپذیری به جامعه وارد خواهد کرد.

معاون سوادآموزیاداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، در ادامه با تاکید بر توسعه و تقویت فرهنگ اهتمام به سوادآموزی، گسترش قرآن آموزی و فراگیری احکام و معارف دینی را یکی از اهداف مهم و ضروری سوادآموزی خواند.

شهریاری از مبلغین خواهر حاضر در جلسه خواست تا در جلسات، مراسم های دینی و مذهبی در جهت اطلاع رسانی و بیان و تبیین ضرورت پرداختن به امر آموختن سواد تلاش نموده و اظهار امیدواری کرد که با همکاری و تعامل مجموعه حوزه علمیه گام موثر و مفیدی در جهت پیشبرد اهداف سوادآموزی برداشته شود.

کریم زاده نیز در ادامه با اظهار خرسندی از فرصت ایجاد شده برای تعامل و هم افزایی حوزه و سوادآموزی بر ضرورت همکاری و مشارکت مبلغین خواهر حوزه علمیه استان تهران در فعالیت های سوادآموزی در محورهای شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان تأکید نموده و این موضوع را فرصت مغتنمی برای انتقال آموزه های دینی و امور دینی و مذهبی علی الخصوص به بی سوادان خواهر دانست.

شایان ذکر است در پایان جلسه مسئولین سوادآموزی استان به سئوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده و موارد را تبیین کردند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :