16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۱۰:۲۷:۲۷
کد مطلب:  1643448
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس:
مشارکت «بنیاد برکت» در ساخت مدارس، گامی مؤثر در «توسعه عدالت آموزشی» است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در آیین افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت گفت: بنیاد برکت با اجرای طرح‌های «محرومیّت زدایی» و «مشارکت در مدرسه‌سازی» توانسته است همراه با سازمان نوسازی مدارس کشور در توسعه عدالت آموزشی گام بردارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر؛ در آیین افتتاح 150 مدرسه برکت که با حضور محمد مخبر‌دزفولی، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در محل مدرسه شهید «نصرت الله سیری» پاکدشت برگزار شد؛ اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اتخاذ شیوه مدیریتی جهادگرانه و هدفمند خود به دور از هرگونه حاشیه توانسته است درموقعیت های حساس عملکرد درخشانی داشته باشد.

وی افزود: بنیاد برکت با اجرای طرح‌های «محرومیّت زدایی» و «مشارکت در مدرسه سازی» توانسته است همراه با سازمان نوسازی مدارس کشور در توسعه عدالت آموزشی گام بردارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به این که در سال های قبل، متوسط مدت زمان اجرای پروژه های عمرانی در کشور تا ۱۴سال هم رسیده بود، تصریح کرد: مدت اجرای پروژه های مدرسه‌سازی ۹سال بوده ،که اخیراً با تلاش های صورت گرفته به 3 سال کاهش یافته است.

 وی ادامه داد: بسیاری از پروژه‌هایی که در سال 1397 و 1398 افتتاح شد، طرح‌هایی بودند که در سال‌های 1391 و 1392 آغاز شده بودند و اما بیشتر پروژه‌هایی که این روزهابه بهره‌برداری می‌رسند در سال‌های 1397 و 1398 کلنگ زنی شده اند؛ که بیانگر افزایش سرعت اجرای پروژه های مدرسه سازی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، با اشاره به موضوع ساخت مدارس با رویکرد مدیریت سبز، تأکید کرد:  با توجه به مسئله انرژی و محیط زیست، اجرای این پروژه ها بسیار حائز اهمیت است و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این زمینه پیشتاز بوده است، به طوری که هم اکنون 33 پروژه آموزشی با رویکرد مدیریت سبز در حال اجراست که نخستین نمونه آن به زودی در اهواز به بهره برداری می رسد.

به اشتراک بگذارید :