14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۰۹:۰۰:۳۱
کد مطلب:  r97cIwfv
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش :
آموزش حقوق و تکالیف در دستورکار است

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش گفت: آموزش حقوق و تکالیف در دستورکار است و این طرح به صورت پایلوت در ۱۵ استان کشور اجرا شد

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، مهناز احمدی در حاشیه آزمون جشنواره مهارت‌های هنری کاردانش دانش‌آموزان با بيان اين كه آموزش بلوغ جنسی در اقدام مشترک با وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته است، اظهاركرد:به دلیل بلوغ زودهنگام جنسی دختران آموزش‌هایی که پیش از این در دوره راهنمایی ارائه می‌شد به سال ششم ابتدایی انتقال یافته و مدرسه مکلف به ارائه آموزش‌ها است.

وی در خصوص نحوه مقابله آموزش ‌و پرورش با آسیب‌های اجتماعی تصريح كرد: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های متنوعی از سوی بخش ‌های مختلف وزارت از جمله دفتر کاهش آسیب‌های اجتماعی و یا دفتر مشاوره ارائه می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش با اذعان به وجود ۱۳ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگي خاطرنشان کرد: به همراه والدین آموزش ‌و پرورش با یک جمعیت ۴۰ میلیون نفری در کشور مواجه است و با برخورداری از امکانات و نیروی متخصص می‌تواند اقدامات قابل‌توجهی برای کاهش آسیب پیاده کند.

احمدی با بيان اين كه تلاش ما آموزش و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان دختر و پسر از عواقب اعتیاد است، افزود: در کاهش آسیب‌های اجتماعی امر آگاه‌سازی اهمیت ویژه دارد و اغلب آسیب‌دیده‌ها اذعان می‌کنند که اگر اطلاعات لازم داشتند به سراغ آسیب نمی‌رفتند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش با اشاره به اين كه آموزش مهارت‌های نه گفتن، کنترل خشم، ارتباط مفید و مؤثر و حل مسئله در دستور کار است، بيان كرد:در حوزه آسیب‌های خانواده به دنبال بهبود روابط والدین با فرزندان هستیم .

وي به ضرورت ایجاد ارتباط تنگاتنگ عاطفی در بین اعضای خانواده‌ها تأکید کرد و بیان داشت: در بین مربیان نیز آموزش حقوق و تکالیف در دستورکار است و این طرح به صورت پایلوت در ۱۵ استان کشور اجرا شد.

احمدي اضافه کرد: در قالب این طرح والدین، مربیان و خود دانش‌آموزان متوسطه نسبت به حقوق و تکالیف خود در اجتماع و روابط اجتماعی آموزش می‌بینند و در نظر داریم اجرای طرح در سایر استان‌ها نیز تسری یابد.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش افزود:آگاهی از حقوق و تکالیف در کاهش بسیاری از آسیب‌ها از جمله طلاق مؤثر باشد، چرا که طلاق در کشور به اپیدمی تبدیل شده و دلیل اصلی آن اطلاعات اندک از فرد مقابل و برخورد احساسی است.

به اشتراک بگذارید :