10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۲۰:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1642642
بازنشر خبرنامه کرونا و آموزش و پرورش شماره 7 به اهتمام کمیته اشاعه و کاربست یافته های پژوهشی دی 1399
: COVID-19 بوریس جانسون نسبت به "عقب نشینی" در بازگشایی مدارس در 8 مارس (18 اسفند) هشدار داد.

رابرت هالفون ، رئیس کمیته آموزش و پرورش به اسکای نیوز گفت که برخی از کودکان دبستانی باید در ماه جاری به کلاس‌های درس بازگردند.

یک نماینده ارشد محافظه کار در مورد "عقب نشینی" در مورد بازگشایی کلیه مدارس در 8 مارس (18اسفند) در انگلستان به دولت هشدار داده و پیشنهاد کرده که برخی از کودکان خردسال باید در همین ماه جاری به کلاس‌های درس بازگردند.

رابرت هالفون، رئیس کمیته آموزش مجلس عوام، به اسکای نیوز[1] در مورد نگرانی خود از "اپیدمی فقر آموزشی" گفت. او معتقد است که وزرا به منظور افزایش کمک به یادگیری دانش‌آموزان، باید افزایش مدت یا ساعات روزهای مدرسه را بررسی کنند.

توری، وزیر پیشین خاطر نشان کرد که مطالعه جدیدی نشان می‌دهد که دانش‌آموزان دوره ابتدایی در انگلستان، بیشترین افت را در یادگیری خود در طول دنیاگیری COVID-19 تجربه کرده‌اند ، به همین دلیل او تصمیم گرفت برخی از گروه های سنی را پس از میان ترم (فوریه)، به مدارس بازگرداند.

در اسکاتلند، وزیر اول نیکولا استورجون گفته است که برخی از دانش‌آموزان دوره ابتدایی می‌توانند از 22 فوریه( 4 اسفند) به کلاس‌های درس بازگردند. در ولز، نیز کودکان سه تا هفت ساله پس از پایان ترم از 22 فوریه، همراه با برخی از کودکان بزرگتر (در دوره‌های فنی و حرفه‌ای) به مدارس بازخواهند گشت.

اما نخست وزیر، (بوریس جانسون) قبلاً گفته بود که 8 مارس (18 اسفند) "اولین" تاریخی است که دولت می‌تواند به همه دانش‌آموزان در انگلیس اجازه بدهد که به کلاس‌های درس بازگردند. او قرار نیست از نقشه راه خود برای کاهش محدودیت‌ها و تعطیلی انگلستان تا 22 فوریه رونمایی کند . متخصصان تأثیر محدودیت‌ها و واکسن را روی کنترل COVID بررسی کردند. این امر به مدارس در صورتی که مجاز به بازگشایی کامل در 8 مارس باشند وضعیت هشدار دو هفته‌ای، می‌دهد.

اما آقای هالفون خواستار اجرای اعلامیه قبلی مبنی بر ورود برخی پایه‌ها به کلاس‌های درس شد. وی به اسکای نیوز گفت: " می‌فهمم که چرا دولت نگران است و می‌خواهد از ایمن نگه داشتن مردم اطمینان حاصل کند.

اما اگر بهداشت عمومی انگلیس می‌گوید که باز کردن مدارس ابتدایی بی‌خطر است، پس چرا حداقل پس از پایان ترم، مدارس ابتدایی را باز نمی‌کنیم؟ یا حداقل سال اول و دوم ابتدایی؟"

" مطالعه جدید خسارتی را که به ویژه به جوانان وارد شده است را نشان می‌دهد. نماینده با نفوذ مجلس نمایندگان تأکید کرد که "او فرد بدبینی نیست" و به اقدامات فعلی رأی داده است، اما افزود "مدارس بدبین هستند."

وی افزود: نگرانی من این است که مدتها پس از ویروس کرونا، به یک اپیدمی فقر آموزشی و بحران بهداشت روانی مبتلا به جوانان دچار خواهیم شد.

"ما باید مدارس خود را باز کنیم. با وجود تلاش‌های شگفت انگیز معلمان و کارکنان پشتیبانی، هیچ چیز مهم‌تر از ورود دانش‌آموزان به مدرسه به صورت تمام وقت و یادگیری دوباره نیست". خدا را شکر که خطرات متوجه کودکان از این بیماریِ وحشتناک ،کم است.

"ما می‌دانیم که معلمان در مقایسه با سایر مشاغل، بیشتر در معرض خطر نیستند ؛ اگرچه دوست دارم که معلمان و کارکنان پشتیبانی برای واکسیناسیون اولویت داشته باشند.

"بنابراین بیایید مدارس را باز کنیم ، اگر قبلاً نتوانستیم آنها را باز کنیم ، از 8 مارس هیچ عقب‌گردی نداشته باشیم و فرزندان خود را دوباره آموزش بدهیم."

نخست وزیر ، تغییر در تقویم مدرسه را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای کمک به دانش‌آموزان در زمانِ از دست رفته در کلاس، منتفی نکرده است.

آقای هالفون از تعطیلات دو هفته‌ای تابستانی کلاس‌ها برای دانش‌آموزان حمایت کرد ، اما گفت که "با توجه به یادگیری‌های از دست رفته" ، این تغییر زیادی ایجاد نخواهد کرد.

وی از افزودن دو ساعت به ساعات روزانه مدرسه - چه قبل و چه بعد از مدرسه - برای اجازه دادن به کودکان برای انجام ورزش ، حمایت از بهداشت روانی یا پیشرفت تحصیلی مورد نیاز شان، طرفداری کرد.

در همین حال ، یک دانشمند کلیدی  و مهم که به دولت مشاوره می‌دهد گفته است که نخست وزیر " امکان کنار آمدن خواهد داشت" تا مدارس مجدداً در ماه مارس شروع به کار کنند.

پروفسور نیل فرگوسن ، که عضو گروه مشاوره تهدیدات ویروس تنفسی جدید و نوظهور است ، به پادکست وست مینستر اینسایدر به نقل از پولتیکو[2] گفت: "تعطیلی، خیلی از موارد را سریعا به طور کامل به پایین رانده است"

ترجمه: دکتر زهرا مهربان – پژوهشگر پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

 

 

بوریس جانسون نسبت به "عقب نشینی" در بازگشایی مدارس در 8 مارس (18 اسفند) هشدار داد.

رابرت هالفون ، رئیس کمیته آموزش و پرورش به اسکای نیوز گفت که برخی از کودکان دبستانی باید در ماه جاری به کلاس‌های درس بازگردند.

جمعه 12 فوریه 2021( برابر با 24 بهمن 1399 )

لینک خبر:

 https://news.sky.com/story/covid-19-boris-johnson-warned-against-backsliding-on-schools-reopening-on-8-march-12215799

Greg Heffer

گزارشگر سیاسی

[1] Sky News

[2] Politico

به اشتراک بگذارید :