8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۱۷:۵۲:۱۶
کد مطلب:  1642576
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین اعلام کرد:
کسب ۵۷ رتبه و برگزیده کشوری دانش آموزان استان قزوین در سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از معاونت پرورشی و فرهنگی؛ حسن رحیم خانی با اعلام این خبر اظهار داشت: پرونده سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا که به حق بزرگ ترین رویداد فرهنگی هنری کشور نامیده شده، هم‌زمان با عید سعید غدیر و اعلام نتایج برگزیدگان جشنواره که بالغ بر ۲۰۰۰ دانش آموز هنرمند کشوراست، در حالی بسته می‌شود که دانش آموزان استان قزوین موفق به کسب ۵۷ رتبه و برگزیده کشوری (۲۲ رتبه اول تا سوم )در این دوره از مسابقات شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: آمار رتبه های کسب شده امسال ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و سهم کانون های فرهنگی و هنری استان کسب ۲ رتبه اول، ۱ رتبه سوم و ۲ برگزیده کشوری می باشد.

وی افزود: جشنواره امسال، در حالی به ایستگاه پایانی خود رسیده است که علی‌رغم مشکلات فراوان شیوع اپیدمی کرونا و تعطیلی مدارس، همچنان از مرحله مدرسه تا شهرستان و استان و در نهایت مرحله کشوری را به صورت مجازی و در بستر سامانه های آنلاین وزارت آموزش و پرورش طی کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: این جشنواره که در سی و نهمین دوره خود شاهد حضور ۱۰۷ هزار  نفر رشته در۶ حوزه مختلف (آفرینش های ادبی،‌ هنرهای دستی و تجسمی، هنرهای آوایی، ‌هنرهای نمایشی، فیلم کوتاه، ‌رسانه و فضای مجازی و نقد) برگزار شده است در بیش از ۸۰ رشته و گرایش مختلف برگزار شده است.

وی ادامه داد: تنوع رشته ها و گرایش های مختلف جشنواره که روزگاری به مسابقات ۸گانه مدارس معروف بود و امروز بیش از ۸۰ رشته و گرایش گوناگون را در خود جای داده است به گونه ای است که ضمن توجه به حفظ هویت فرهنگی و هنرهای بومی و محلی و سنت های پیشینیانی که سینه به سینه به نسل حاضر منتقل شده است نگاهی به عصر جدید و تحولات تکنولوژیک این روزها و رشته ها و گرایش های هنر مدرن را نیز در خود جای داده است. هر چند آرزوی همه این است که کشور از این شرایط سخت کرونایی نجات یابد و در سال های آتی شاهد برگزاری جشنواره ها با همان شور و نشاط حضور دانش آموزان باشیم اما مستند سازی، ‌ثبت و حفظ این تجربه ارزشمند و انتقال آن به آیندگان شاید یکی از مهم ترین کارهایی است که باید صورت پذیرد.

رحیم خانی به نقل از دبیر خانه مسابقات فرهنگی هنری فردا در وزارت آموزش و پرورش اشاره داشت: در روزهای پیش رو و تا ابتدای سال تحصیلی جدید و ۲۰ مهرماه که مراسم افتتاحیه چهلمین دوره این جشنواره هم‌زمان با روز بزرگداشت حافظ برگزار خواهد شد برآن است تا ضمن مستند سازی ثبت و چگونگی برگزاری جشنواره ۳۹، چهلمین دوره این جشنواره را به صورتی متفاوت و جذاب‌تر برای دانش آموزان برگزار کند.

وی اظهار امیدواری کرد: «چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا» با کمک اهالی فرهنگ و هنر و صاحب نظران و کارشناسان امر، و نگاه به اسناد بالادستی و برابر خواسته ها و سلایق دانش آموزان، جشنواره ای در خور و شایسته برنامه ریزی و برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :