13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۱۵:۰۳:۰۶
کد مطلب:  1642500
مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی خبرداد:
قریب به ۵۰ درصد از دانش آموزان استان در سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری مشارکت داشته اند / تجلیل از 53 دانش آموز برگزیده کشوری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری (فردا) و پرسش مهر 21 ریاست جمهوری به صورت وبیناری

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی گفت:قریب به ۵۰ درصد از دانش آموزان استان در سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری مشارکت داشته اند تجلیل از 53 دانش آموز برگزیده کشوری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری (فردا) و پرسش مهر 21 ریاست جمهوری به صورت وبیناری

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالیمهدی مودی در آیین تجلیل از دانش آموزان برگزیده سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری (فردا) و پرسش مهر 21 ریاست جمهوری به صورت وبیناری با شهرستان ها اظهار داشت  گفت : کسب 40رتبه کشوری در جشنواره مسابقات فرهنگی و هنری و 13 رتبه در مسابقات پرسش مهرریاست جمهوری توسط دانش آموزان استان مایه افتخار و مباهات آموزش و پرورش استان است .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با تبریک اعیاد قربان و غدیر تصریح کرد : مهمترین پیام غدیر پیام ولایت مداری است که فلسفه برگزاری جشن ها و گرامیداشت این روز عزیز است .

مودی با اشاره به شروع واکسیناسیون فرهنگیان گفت : آموزش حضوری خواسته ما و بیش از 90 در صد دانش آموزان است و امیدواریم با اتمام واکسیناسیون کلیه همکاران فرهنگی سال جدید تحصیلی را با حضور دانش آموزان در مدارس آغاز کنیم .

وی افزود : مشارکت حدود نیمی از دانش آموزان استان  86هزارو 500 دانش آموز استان در مرحله آموزشگاهی مسابقات فرهنگی هنری نشان می دهد که دانش آموزان عزیز ما نسبت به مسایل فرهنگی و هنری بی تفاوت نیستند این بسیار امیدوار کننده است زیرا حضور در برنامه های تربیتی ، یادگیری بهتر و موفقیت بیشتر را به دنبال دارد.

محمد عقیقی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاران اداره فرهنگی هنری و معاونین و مربیان پرورشی مدارس گفت:  این جشنواره  در 5 بخش -  بخش ادبی بخش هنرهای دستی و تجسمی - بخش آوایی بخش نمایشی بخش رسانه و فضای مجازی  و در سه مقطع ابتدایی متوسطه اول و متوسطه دوم در 80 رشته برگزار می شود.

عقیقی ادامه داد: حدود 125 اثر برگزیده به دبیرخانه کشوری ارسال شد که با کمال افتخار تعداد 40 اثر حائز رتبه برتر کشوری شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد : همچنین در جشنواره پرسش مهر 21 ریاست جمهوری تعداد 25750 اثر در مرحله آموزشگاهی دریافت شد که پس از داوری و ارسال 105 اثر به دبیرخانه کشوری تعداد 13 اثر حائز رتبه کشوری شدند.

به اشتراک بگذارید :