15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۱۳:۱۰:۵۶
کد مطلب:  1642424
ربوشه در اولین نشست سکوی ایما با موضوع باشگاه مهارت تاکید نمود
در تولید محتوا ارائه‌کنندگانی موفقند که ذائقه مخاطبشان را شناخته باشند

اولین نشست سکوی ایما با موضوع باشگاه مهارت برگزار شد و در این نشست معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران بر شناخت ذائقه مخاطب و بر اثرگذاری آن در محتواهای آموزشی تاکید کرد.

اولین جلسه سکوی ایما (ایده، مهارت، آموزش) با هدف تجربه گردانی و خلق ایده های جدید در عرصه آموزش و پرورش به همت معاونت ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران با حضور سعید ربوشه؛ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران، مصطفی پالیزدار؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۶، محمدرضا صفری؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه ۳ و جمعی از مسئولین و معاونین آموزش ابتدایی مناطق آموزش و پرورش در سالن همایش های آموزش و پرورش منطقه ۳ برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری پانا آموزش و پرورش شهر تهران در این همایش سعید ربوشه؛ گفت: «از سال های دور کار تولید محتوا آغاز و منتشر شده اما هر چه پیش رفتیم احساس نیاز کردیم که باید بر محتواها, هم از نظر کمیت و هم کیفیت افزوده شود و از ابزارها و قالب های مختلف ارائه استفاده کردیم.»

وی افزود: «در شرایط کرونا هم بر مبنای نیازها و ضرورت شرایط جدید محتوا به وجود آمده و در این خصوص جهش داشتیم و تولیداتمان از لحاظ کمی افزوده شده و سعی شد تولیدات بر مبنای ذائقه و نیاز دانش آموزان تهیه شود.»
ربوشه در ادامه بیان کرد: «در کنار این افزایش تولیدات نگرانی مهمی ایجاد شد که آیا محتوای تولید شده را مخاطبین ما می بینند؟ می شنوند؟ می خوانند؟ به همین سبب در تلاشیم که در میان ازدحام تولیدات رسانه ها دیده شویم.»

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: «معلمان و ارائه کنندگانی موفقند که ذائقه مخاطبشان را شناخته باشند و هر موضوعی که برای مخاطب جذاب تر باشد را در تولیدات به کار گیرند.»

ربوشه افزود: «از امروز در پی همین خواسته ابزار و قالبی تحت عنوان سکوی ایما معرفی و راه اندازی می شود که به واسطه آن؛ دریافت های ما و تجارب زیسته و .. را با دیگران به اشتراک بگذاریم.»

وی با تاکید بر اهمیت تولیدات و شیوه های اثرگذاری گفت: «مخاطب امروز زمان زیادی برای شنیدن ندارد و باید زمان ارائه مطالب کوتاه باشد و در یک زمان کوتاه، بر کیفیت محتوا افزوده شود. در این راستا می توان از تجارب دانش آموزان، معلمان، همکاران فرهنگی و اولیاء استفاده کرد.»

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش پایتخت در پایان یادآور شد: «در ایما از همه دانش آموزان، همکاران و اولیاء دعوت می کنیم که با مطالعه سند ایما در صورت تمایل روی سکوی ایما قرار بگیرند و از تجارب و ایده هایشان بگویند و امیدوارم این جلسات منشاء خیر و اثر باشد.»
گفتنی است سکوی ایما با هدف تجربه گردانی و خلق ایده های نوین در موضوع آموزش ایجاد شده است و در اولین جلسه این سلسله نشست ها که در قالب سخنرانی است؛ مصطفی پالیزدار با موضوع باشگاه مهارت؛ سخنرانی کرد

پالیزدار باشگاه مهارت را نقشه راهی برای همه جانبه نگاه کردن در اجرای عینی سند تحول آموزش و پرورش قلمداد نمود و افزود: اگر با این رویکرد به آموزش و پرورش نگاه کنیم موضوعات مرتبط با آسیب های اجتماعی و ارتباطی مدرسه کم می شود و دست یابی هر چه بیشتر دانش آموان به مدرسه امن و دلچسب فراهم می گردد.

به اشتراک بگذارید :