20 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۱۲:۳۹:۵۲
کد مطلب:  1642350
در راستای پروژه مهر و برنامه عمل ؛
نشست هم اندیشی مدیران منطقه افشار در شبکه شاد برگزار شد

در جهت هماهنگی و تبیین پروژه مهر و برنامه عمل مدارس نشست هم اندیشی مدیران منطقه افشار با حضور ریاست آموزش و پرورش منطقه وشورای معاونین در شبکه شاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه افشار، در جهت هماهنگی و تبیین پروژه مهر و برنامه عمل مدارس نشست هم اندیشی مدیران مدارس منطقه افشار با حضور ریاست آموزش و پرورش منطقه وشورای معاونین در شبکه شاد برگزار شد.

سید مجتبی حسینی رئیس آموزش و پرروش منطقه افشار ضمن تبریک اعیاد ماه ذی الحجه و با ضرروی دانستن تشکیل این نشست افزود: یکی از راه های رسیدن به قله های موفق استفاده از نظرات و تجربیات همه سلیقه ها و نقطه نظرات متفاوت است چراکه با تضارب آراء و اندیشه ها یک سازمان به موفقیت می رسد و نشست هم اندیشی مدیران بهترین بستر برای این فرآیند است.

حسینی ضمن تقدیر از تلاش های معلمان در راستای فعالیت های آموزشی در فضای مجازی اظهار داشت: ویروس کرونا پیامدهای سنگینی برای چرخه آموزشی جهان داشت گرچه با تلاش های مجاهدانه معلمان که واقعا مدافع دانایی هستند نگرانی ها در زمینه آموزش نسبتا مرتفع گردید اما در زمینه پرورشی باید با همت بیشتر و تولید محتوی سالم و انتشار آن در فضای مجازی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

رئیس آموزش و پرورش منطقه افشار با اشاره به آغازواکسیناسیون معلمان و احتمال حضوری بودن مدارس خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های دولت تدبیروامید و همت وزارت بهداشت و درمان واکسیناسیون معلمان با در نظر داشتن حضوری بودن مدارس در اولویت قرار گرفت لذا معلمان محترم منطقه می توانند جهت انجام این فرآیند به حوزه های مشخص شده مراجعه نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه ریزی مدیران مدارس در جهت پروژه مهر بیان داشت:  برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در طول تابستان، ثبت‌نام دانش آموزان طبق طرح اعلام شده انتقال پرونده ای بین مدیران و همچنین پیگیری های لازم در خصوص شبکه ملی شاد را مهم‌ترین برنامه پروژه مهر عنوان کرد و خواستار اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی در خصوص ثبت‌نام دوره‌های تحصیلی در بازه زمانی مشخصی شد.

حسینی با اشاره به آغازفعالیت باشگاه خبرنگاری و غنی سازی  اوقات فراغت دانش آموزان گفت:توجه به نیازمندی امروزی دانش آموزان و ایجاد زمینه و بستر برای شادی و نشاط ضروری است چراکه دانش آموزان با مطالعه، پژوهش و تحقیق در پی حل مشکلات و رسیدن به یک نتیجه مطلوب تربیتی و علمی هستند.

سکان دار آموزش و پرورش منطقه  با توجه به سند تحول بنیادین ابراز داشت: چرخه حرکت آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است چراکه این سند چشم انداز آموزش و پرورش می باشد و مدیران مدارس نیز باید با درنظر گرفتن ساحت های تربیتی این سند برنامه عمل مدارس را تدوین نمایند.

در ابتدا این جلسه حمداله محمدی معاون آموزشی و علی کرباسی کارشناس سنجش و پایش تحصیلی در مورد شیوه نامه ثبت نام و انتقال دانش آموز نکاتی را ارائه نمودند.

به اشتراک بگذارید :