9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۱۲:۱۴:۳۳
کد مطلب:  1642242
تربیت دانش آموز پژوهشگر به جای مقلد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: جهت گیری نظام تعلیم و تربیت باید به سمتی باشد که خروجی آن تربیت دانش آموز پژوهشگر به جای مقلد باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، آیین تجلیل از مدیران قطب‌های استانی پژوهش سراها و داوران جشنواره ها صبح امروز در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد.

«بابک حشمت» معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در این مراسم اظهار داشت: باید در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تقویت پروهشسراهای دانش آموزی بمنظور ایجاد بستر پژوهش برای دانش آموزان مستعد و علاقه‌مند در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم تربیت دانش آموز پژوهشگر به جای مقلد خاطر نشان کرد: از سرگروههای آموزشی می خواهیم برای آماده سازی دانش آموزان برای ورود به روند عادی آموزش تلاش کنند.

حشمت بیان کرد: تمرکز بر مهارت حرفه ای و ارتقای شایستگی معلمان از اهداف برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس است.

این مقام مسئول خواستار ارتباط پژوهشسراهای دانش آموزی با پارک‌های علم و فناوری، تقویت انجمن‌های علمی دانش آموزان در پژوهش سراها و اطلاع رسانی گسترده برای جذب دانش آموزان آموزی علاقه‌مند شد.

دکانداریان رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی آموزش متوسطه استان نیز با ارائه گزارشی از جشنواره های سال تحصیلی 1400-1399 گفت: با عنایت به همه گیری ویروس کویید 19 در سال تحصیلی جاری در کل کشور و با توجه به مجازی بودن کلاس های درسی، هفدهمین دوره جشنواره های الگوی برتر تدریس و پنجمین دوره جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و دومین جشنواره علمی – پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: در هفدمین جشنواره الگوی برتر تدریس که در مقطع متوسطه دوم طبق شیوه نامه ارسالی از وزارت متبوع اطلاع رسانی گردید، در کل از 24 منطقه استان آذربایجان غربی 74 اثر دریافت شد و پس از بررسی توسط داوران و امتیاز بندی آثار ارسال شده در نهایت 22 اثر در سایت بارگذاری شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در جشنواره نوآوری طبق شیوه نامه، آثار ارسالی از 24 منطقه آموزشی استان باید از مقطع متوسطه اول بوده و به صورت تیم های 2 تا چند نفره باشد؛ زمان تحویل آثار در این دوره تا آخر مرداد ماه تمدید شده و زمان داوری تا 15 شهریور ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: در دومین دوره جشنواره علمی- پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی 12هزار و 885 نفر از دانش آموزان شرکت کردند که در 10 رشته مسابقه رقابت می کنند

.

به اشتراک بگذارید :