25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۰۷:۳۶:۲۷
کد مطلب:  nTvNydhW
وزير آموزش و پرورش در اختتاميه جشنواره قلم:
آموزش از راه دور روشي براي اجراي توسعه عدالت آموزشي محسوب مي شود

وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه بحث عدالت آموزشي يكي از سياست هاي جدي آموزش و پرورش دولت يازدهم است ، گفت : باتوجه به گستره ايران اسلامي و پراكندگي جمعيت در كشور مراكز آموزش از راه دور يك روش مناسبت براي تحقق عدالت آموزشي است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش از ظهر امروز علي اصغر فاني در اختتاميه در جشنواره قلم كه در مدرسه دارالفنون برگزار شد، اظهار كرد: كار جشنواره قلم از يك سال پيش در سازمان مدارس غيردولتي آغاز شد و امروز اختتاميه اين جشنواره با تجليل  از برگزيده به اتمام مي رسد واميدواريم شاهد دستاوردهاي ارزنده اين جشنواره باشيم.

وي با بيان اينكه عدالت آموزشي يكي از سياست هاي جدي آموزش و پرورش دولت يازدهم است ، تصريح كرد : ايجاد مراكز آموزش از راه دور براي پوشش تحصيلي دانش آموزان وميانسالان و ارتقاي علمي آنان فراهم شده است كه مي تواند يك روش مناسب براي توسعه عدالت آموزشي به حساب بيايد.

وي افزود: البته ايجاد اين مراكز نقاط ضعفي هم داشته است كه بايد با تدبير آنها را حل كرد ولي اصل آن در تمام شيوه هاي آموزشي جهان مرسوم مي باشد.

عضوكابينه تدبير واميد با بيان اينكه قريب به 200 هزار دانش آموز در هزار و 656 مركز آموزش از راه دور تحصيل مي كنند، خاطرنشان كرد: اگراين شيوه آموزشي در كشور اجرا نمي شد اكنون اين تعداد دانش آموز از تحصيل  محروم مي ماندند و از اين لحاظ بايد از موسسين ، مديران و معلمان اين مراكز تجليل كرد .

فاني ادامه داد : در مراكز آموزش از راه دور دو شيوه آموزشي سنتي و الكترونيكي وجود دارد كه هركدام مخاطبين خاص خود را دارند .

وي افزود: در روش آموزش به شيوه سنتي دانش آموز با مطالعه كتاب هاي باز نويسي  شده به صورت ساده و شركت در كلاس هاي رفع اشكال ، آموزش مي بينند كه در اين روش چون آموزش تقويت مطالعه كتاب ها همراه است اثرات گذاري آن نيز بيشتر خواهد بود و مي توان گفت كه تقويت مطالعه يكي از هدف هاي فرعي اين روش محسوب مي شود.

فاني روش  برخط و آموزش الكترونيكي را يكي از شيوه هاي آموزش در مراكز از راه دور عنوان كرد و افزود: اين شيوه آموزش هم در مراكز آموزش از راه دور و هم در مدارس خارج از كشور بايد گسترش پيدا كند تا بتوانيم جامعه مخاطب بيشتري را جذب كنيم و در اين راه توفيقاتي نيز داشته ايم.

عضو كابينه تدبير واميد توسعه مشاركت ها را يكي از سياست هاي پنج گانه آموزش و پرورش دولت يازدهم خواند و گفت: با اجرايي كردن اين سياست از طريق تاسيس مراكز آموزش از راه دور توانستيم از بخشي از ظرفيت جامعه به ويژه  بازنشستگان و شاغلين آموزش و پرورش استفاده كنيم.

وي خاطرنشان كرد : تاسيس مراكز آموزش از راه دور يك حلقه از حلقه هاي اجراي سياست توسعه مشاركت ها در آموزش و پرورش است و لازم است موسسين اين گونه مراكز در ارتقاي كيفيت آموزشي و پرورشي كوشا باشند.

فاني تصريح كرد : برگزاري اين جشنواره مي تواند در شناسايي و تقويت استعدادها و تشويق كساني كه به هر دليلي از آموزش فاصله گرفته اند كمك كند و بايد تلاش كنيم تا اين جشنواره در سال هاي آينده با كيفيت بيشتري ادامه پيدا كند.

وزير آموزش وپرورش خاطرنشان  كرد: وزارت آموزش و پرورش تلاش مي كند تا با شناسايي و تقويت استعدادها و ارتقاي توانمندي هاي دانش آموزان كه از سرمايه هاي اصلي كشور هستند بتواند در توسعه عدالت آموزشي و ارتقاي كيفيت آموزشي و پرورشي بيش از پيش توفيق داشته باشد.

گفتني است ، در پايان اين مراسم وزير آموزش و پرور ش از نمايشگاه دستاوردهاي مراكز آموزش از راه دور بازديد و از 26  برگزيده كشوري جشنواره اهل قلم با اهداي لوح سپاس تقدير به عمل آورد.

 

به اشتراک بگذارید :