17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۰۸:۵۱:۵۸
کد مطلب:  1641696
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان:
واکسیناسیون فرهنگیان استان کرمان به زودی آغاز می شود/ راه اندازی دو مرکز واکسیناسیون فرهنگیان در شهر کرمان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه واکسیناسیون فرهنگیان استان بعد از اختصاص واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی آغاز می شود از راه اندازی دو مرکز واکسیناسیون فرهنگیان در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان، ماشاالله میرزاحسینی در نشست هماهنگی برنامه واکسیناسیون فرهنگیان در استان گفت: بازگشایی مدارس به عنوان یک اولویت در سال تحصیلی آینده مورد توجه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت که خوشبختانه امکان اجرای آن با واکسیناسیون فرهنگیان فراهم شده است.

وی ادامه داد: در این رابطه هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان به وجود آمده و در سطح شهر کرمان و شهرستان های استان، یک مرکز تجمیعی ویژه واکسیناسیون فرهنگیان در نظر گرفته شده است که برابر استاندارد های مورد نیاز آمادگی اجرای طرح را دارد.

میرزا حسینی خاطر نشان کرد: همه فرهنگیان استان با اولویت کارکنان آموزشی شاغل در مدارس و کارکنان اداری به صورت نوبت بندی مدرسه ای تحت پوشش طرح قرار خواهند گرفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که بر این اساس طرح واکسیناسیون فرهنگیان به محض اختصاص واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی استان به آموزش و پرورش آغاز می شود، گفت: معلمان بالای ۴۵ سال استان می توانند جهت دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

میرزاحسینی اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان مرداد ماه تمام فرهنگیان استان دُز اول واکسن را دریافت کنند.

وی در رابطه با معلمان ترددی و غیر بومی شهرستان و مناطق گفت: فعلا بر انجام واکسیناسیون در محل خدمت همکاران تاکید داریم، ولی برای همکارانی که امکان حضور در محل خدمتی خود را ندارند نیز در روزهای آینده تمهیداتی ایجاد خواهیم کرد که در محل زندگی خویش واکسینه شوند و زمان اجرای آن را مدیران و روسای شهرستان ها و مناطق متعاقباً اعلام خواهند کرد.

میرزا حسینی با اشاره به اهمیت و تاثیر واکسیناسیون فرهنگیان در بازگشایی مدارس، از فرهنگیان استان درخواست کرد که بر اساس برنامه زمان بندی که طی روزه های آینده آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق اعلام می کنند، در پایگاه های واکسیناسیون حضور یابند‌.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: واکسیناسیون سرباز معلمان، کارکنان خرید خدمت، دانشجو معلمان متعهد خدمت و نیروهای حق التدریس نیز در دستور کار قرار دارد که زمان اجرای آن اطلاع رسانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :