17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۲۲:۱۷:۴۲
کد مطلب:  1641340
معاون تربیت بدنی و سلامت استان خبر داد
آغاز واکسیناسیون فرهنگیان در استان همدان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان در استان خبر داد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، عبدالله جعفری اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور روند واکسیناسیون فرهنگیان استان همدان با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ابن سینا و سید جمالدین اسدآبادی، مراکز بهداشت و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق استان از عید سعید غدیر خم آغاز شده است.
   جعفری با بیان این که به منظور تسریع در فرآیند واکسیناسیون در شهر های همدان، نهاوند، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، بهار، کبودراهنگ و رزن پایگاه های تجمیعی راه اندازی شده است، افزود: براساس نوبت دهی توسط ادارات آموزش و پرورش و ارائه لیست به این پایگاه ها، از فرهنگیان شریف دعوت به دریافت واکسن می شود.
   وی گفت: با عنایت به جمعیت بالای همکاران فرهنگی در مرکز استان و به منظور رعایت موازین بهداشتی و کاهش تردد بین شهری غیر ضرور در سطح استان، برنامه ریزی به گونه ای صورت گرفته که واکسیناسیون همکاران فرهنگی در شهر همدان و سایر شهرستان ها و مناطق در پایگاه محل سکونت آنها انجام شود.
   معاون تربیت بدنی و سلامت استان با بیان این که در شهرستان های با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر و مناطق کم جمعیت نیازی به ایجاد مراکز جدید نیست، افزود: فرهنگیان ساکن در این مناطق بر اساس نوبت بندی در مراکز واکسیناسیون، خدمات دریافت می نمایند.
   جعفری با اشاره به این که از روز دوشنبه فعالیت اولین پایگاه در شهر همدان آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: به زودی یک پایگاه دیگر نیز به این مراکز افزوده می شود.
   وی تصریح کرد: برای ایجاد پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون، چهارچوب مورد نظر وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته و کمیته های مشترک بین ادارات آموزش و پرورش استان و مراکز بهداشتی تشکیل شده است.

به اشتراک بگذارید :