15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۶:۰۵:۵۷
کد مطلب:  1641234
با همکاری اداره کل ارشاد و مرکز اسناد و کتابخانه ملی؛
طرح نذر کتاب در گردش در آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان اجرایی می شود/ صیاد : تاثیر پذیری از همسالان عامل موفقیت این طرح خواهد شد/ لزوم توجه به تناسب آثار ارایه شده با ذائقه دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان گفت: با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و به منظور ارتقای فرهنگ فردی و اجتماعی دانش آموزان طرح « نذر در گردش» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی در ناحیه ۲ زاهدان اجرایی می شود .

به گزارش روابط عمومی ناحیه ۲ زاهدان، داود صیاد صبح امروز در جلسه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی اظهار کرد: فضاسازی لازم برای تشویق افراد به مطالعه اعم از فضای رسانه ها منبر ها و خانه ها تاثیر مستقیم در علاقه مند کردن افراد دارد.

وی افزود: بر اساس آمار، سرانه مطالعه این استان ۱۱ دقیقه و ۳۲ ثانیه است و سرانه مطالعه کشور ۱۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه است که توجه به همین موضوع ،هم به لحاظ فراوانی و هم به سبب تفاوت با نرم کشوری لزوم حساسیت در این حوزه را بیشتر می کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان تصریح کرد: توسعه ی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیازمند مشارکت همه جانبه ی همه ی دستگاه های فرهنگی است چرا که با موازی کاری و اقدامات جزیره ای نمی توان در این حوزه به موفقیت چندانی دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: طرح کتاب نذر در گردش از آن  جهت که به صورت رایگان انجام می شود با توجه به افزایش قیمت کتاب، هم دارای اهمیت است و هم موجب رونق آن خواهد شد.

صیاد با بیان اینکه ما در مجموعه آموزش و پرورش با تمام توان در اجرای طرح همکاری خواهیم کرد، تاکید کرد: منابع باید متناسب با ذائقه دانش آموزان باشد.

شایان ذکر است: در فاز نخست این طرح تعداد هفتصد جلد کتاب در بین دانش آموزان توزیع می شود و دانش آموزان پس از مطالعه ی کتاب آن را به سایر علاقه مندان اهدا خواهند کرد.
انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :