13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۲:۴۷:۲۳
کد مطلب:  1640954
پرونده سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزی «فردا» بسته شد ؛
32 رتبه کشوری، سهم استان مازندران از جشنواره سی و نهم

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از کسب 32 رتبه کشوری توسط دانش‌آموزان مازندرانی در سی و نهمین جشنواره دانش‌آموزی فردا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» از پایان کار سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزی فردا خبر داده و گفت: پرونده سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا که به حق بزرگ ترین رویداد فرهنگی هنری کشور نامیده شده، هم‌زمان با عید سعید غدیر و اعلام نتایج برگزیدگان جشنواره که بالغ بر 2000 دانش آموز هنرمند کشوراست، بسته شد.

وی افزود: تنوع رشته ها و گرایش های مختلف جشنواره که روزگاری به مسابقات 8گانه مدارس معروف بود و امروز بیش از 80 رشته و گرایش گوناگون را در خود جای داده است به گونه ای است که ضمن توجه به حفظ هویت فرهنگی و هنرهای بومی و محلی و سنت های پیشینیانی که سینه به سینه به نسل حاضر منتقل شده است نگاهی به عصر جدید و تحولات تکنولوژیک این روزها و رشته ها و گرایش های هنر مدرن را نیز در خود جای داده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: این جشنواره برابر روال همه ساله در چهار مرحله مدرسه، منطقه، استانی و کشوری به صورت فرآیند محور برگزار می‌شود. پس از دریافت آثار مرحله داوری غیر حضوری آثار برگزار شد و از بین آثار ارسالی به دبیرخانه کشوری در شش بخش شامل هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی، بخش رسانه و فضای مجازی، بخش نقد که در مجموع نزدیک به 80 رشته و گرایش مختلف را شامل می‌شود آثار برگزیده برای رقابت در بخش آنلاین جشنواره انتخاب شدند.

شعبانی اظهار کرد: مهم ترین تفاوت‌های جشنواره 39 با جشنواره سال‌های قبل اضافه شدن چند رشته جدید به جشنواره برابر نیاز سنجی از مخاطب و شرایط خاص کشور شامل: پادکست، ویدئوکست، تولید نرم افزار موبایل، تولید کتاب الکترونیک و طراحی سایت، (در بخش رسانه و فضای مجازی)؛ نقد داستان، نقد شعر، نقد فیلم، نقد موسیقایی، نقد بازی‌های رایانه ای (در بخش نقد)؛ همچنین رشته‌های لالایی خوانی (در بخش هنرهای آوایی ویژه دختران)؛ رشته‌های نمایش‌های منولوگ (تک نفره) پانتومیم و تئاتر عروسکی دستکشی (در بخش فیلم و هنرهای نمایشی)؛ رشته‌های موشن گرافی، اینفو گرافی، متومونتاژ و داستان مصور (در بخش هنرهای دستی و تجسمی)؛ ایجاد بخش ویژه کانون‌های فرهنگی تربیتی با بیش از 30 رشته و گرایش؛ دبیرخانه مجازی و حذف دبیرخانه سنتی آن؛ برگزاری مرحله آنلاین به جای مرحله حضوری؛ پخش برنامه‌هایی از آثار دانش‌آموزان در ایام مرحله آنلاین در بستر شاد و شبکه امید برای همه علاقه مندان؛ برگزاری افتتاحیه و اختتامیه جشنواره به صورت غیرحضوری و مجازی بوده است.

این مقام مسئول استانی از کسب 32 رتبه کشوری توسط دانش‌آموزان مازندرانی در این جشنواره خبر داده و گفت: 9 رتبه اول، 13 رتبه دوم و 10 رتبه سوم حاصل تلاش دانش‌آموزان مازندرانی در جشنواره سی و نهم بوده است.

شایان ذکر است جشنواره امسال که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد به صورت کامل با استفاده از شبکه های مجازی و به صورت برخط برگزار شد و 20 مهرماه 1400 مراسم افتتاحیه چهلمین دوره این جشنواره هم‌زمان با روز بزرگداشت حافظ برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :