8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1640864
توصیه های مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران/
همکاری،همیاری و هماهنگی نقطه ثقل در همه‌ی مسئولیت ها است

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی همزمان با برگزاری سی و پنجمین اجلاس کشوری در گردهمایی مشترک شورای معاونین اداره کل، مدیران و روساء آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان همکاری،همیاری و هماهنگی نقطه ثقل در همه‌ی مسئولیت ها عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در گردهمایی مشترک شورای معاونین اداره کل، مدیران و روساء آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان گفت: در صحنه آموزش و پرورش همه عوامل با تمام توان کارهای مهم و شایسته ای برای سیستم انجام داده اند و دستگاهی که با حداقل امکانات بیشترین بهره برداری را در ۸سال گذشته انجام داده آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در کنار نقطه ضعف ها و نارسایی ها کارنامه موفق محبت و نودوستی است و می توان گفت جهت گیری از اصل اقدام مهم تر است، افزود: دیگر خواهی، نودوستی  اصل باشد و همین باعث می شود اصل اقدام صورت گیرد.

وی با توضیح این مطلب که مسئولیت ما چندوجهی است و این یعنی نقش برجسته است و در مقایسه با نقش های جامعه اول است و به تناسب آن پیچیده است، گفت: در صحنه آموزش و پرورش همه عوامل با تمام توان کارهای مهم و شایسته ای برای سیستم انجام داده اند

به گفته ی پاشایی دستگاهی که با حداقل امکانات بیشترین بهره برداری را در ۸سال گذشته انجام داده آموزش و پرورش است بنابراین حضور روسا و مدیران در سیستم ضروری است و باید مسیولیت پذیر باشند.

پاشایی ادامه داد: آینده را تعلیم و تربیت رقم میزند و متولی این امر معلمان و مسئولین آموزش و پرورش هستند و عملکرد شما در حال آینده نظام را رقم می‌زند  و ایثار و از خودگذشتگی معلمان آینده دانش آموزان را بیمه می کند.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: عملکرد دوره ۸ساله دولت علارغم همه محدودیت ها در ارزیابی منصفانه رضایت‌بخش بوده و امیدها و نگاه های مردم به حضور موفقیت آمیز دولت جدید است و به لحاظ حل مشکلات و گره گشایی امید فعالیت های خوب را دارند و حمایت ما در هر جایگاهی نباید دریغ شود.

همکاری،همیاری و هماهنگی نقطه ثقل در همه‌ی مسئولیت ها است

مدیرکل آموزش و پرورش استان در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای کشور با بیان اینکه موج آفرینی و فردا پردازی در همه حوزه ها است و شناخت زمان یا موقعیت شناسی بسیار مهم است و اقدامات باید طوری باشد که کمترین مشکلی پیش نیاد حساس ترین ،جدی ترین و فوری ترین برنامه آموزش و پرورش در موقعیت شناسی بازگشایی مدارس است

وی با اشاره به اینکه پروژه مهر اولویت دارترین و جدی ترین پروژه است، گفت: مرکز ثقل توجه همه‌ی ابعاد آموزش و پرورش مدرسه بوده  اگر در مدرسه موفق باشیم سیستم مثل ساعت کار می کند.

پاشایی اظهار داشت: نیروی انسانی اولویت اول و دوم و سوم آموزش و پرورش است و این در دنیا یک اصل ثابت است و آموزش و پرورش به نظام جامع نیروی انسانی نیازمند است .

وی تاکید کرد: تثبیت مدیریت مدارس بسیار مهم است و بی جهت نباید مدیریت مدارس در اواخر دولت عوض شود و بعد از این موضوع باید توانمندسازی انجام شود اصل پایه برای توسعه آموزش و پرورش مدنظر باشد با تفویض اختیار به مدیران مدارس مخصوصا در بازگشایی مدارس.

گره گشایی در تعلیم و تربیت به آرامش و صبوری نیاز دارد

این مقام مسئول تصریح کرد: گسترش تعامل و مناسبات های انسانی در آموزش و پرورش اصل است مخصوصا در ارتباط مداوم با مدیران مدارس و در کنار این ها شنونده خوبی باشیم

وی با اشاره به اینکه تلاش باعث می شود هدف عملی شود، افزود: هدف بزرگ زندگی دانش نیست، عمل است بنابراین اراده و تصمیم برای عمل باشد و از این افراد تجلیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: انسان ذاتا استعداد مدیریت دارد اما یک شبه نمی شود این کار را انجام داد و ابراز ریاست صبر و آرامش است.

استفاده از تمام ظرفیت ها

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه مبنا و معیار این است که تمام شاخص هارا تکان دهیم ،رعایت قانون و مقرارت مبنای حرکت، دقت در نشانگرها و علامت ها و حساس بودن به این ها را توصیه کرد.

وی در پایان به بحث واکسیناسیون اشاره کرده و گفت: این اقدام مهم قدم بزرگی برای بازگشایی مطلوب مدارس بعد از 2 سال محسوب می شود و  باید با رعایت شأن و منزلت معلمان و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود./ روشنی

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :