12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۱:۳۸:۳۶
کد مطلب:  1640764
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
30 پایگاه انتخاب رشته استان آماده ارائه خدمات به دانش آموزان و داوطلبان کنکور ایجاد می شود

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: 30 پایگاه انتخاب رشته در مدارس استان جهت ارائه خدمات به داوطلبین مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری 1400 ایجاد می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی صبح امروز در نشست هماهنگی در خصوص تعیین پایگاه های انتخاب رشته کنکور سراسری، با بیان اینکه انتخاب رشته برای دانش آموزان پذیرفته شده در کنکور سراسری از وظایف آموزش و پرورش نیست؛ گفت: آموزش و پرورش در کنکور سراسری به داوطلبین و دانش آموزان در فرایند انتخاب رشته صحیح کمک می کند.

قربانی با بیان اینکه امسال 30 پایگاه انتخاب رشته در مدارس استان جهت ارائه خدمات به داوطلبین عزیز ایجاد می شود؛ گفت: داوطلبین می توانند از روز دوشنبه 11 مردادماه 1400 به مدت یک هفته با مراجعه به این پایگاه ها نسبت به انتخاب رشته مورد علاقه خود اقدام نمایند.

وی افزود: در این مراکز بهترین و با تجربه ترین مشاوران حضور دارند که ضمن شناخت و تسلط کامل بر اصول، روش ها و قوانین انتخاب رشته با بهره گیری از نرم افزارهای ویژه، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته را راهنمایی می کنند.

قربانی به اولیای داوطلبین هشدار داد در این ایام مواظب فرصت طلبی برخی از افراد و موسسات سودجود باشند چراکه این افراد تنها باهدف سودجویی اقدام به تبلیغات کذایی و راه اندازی پایگاه های انتخاب رشته کرده و با دریافت مبالغ هنگفت انتخاب رشته را برای دانش آموزان انجام می دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به دانش آموزان و اولیای آنان توصیه نمود که به پایگاه انتخاب رشته وابسته به آموزش و پرورش در سطح شهرستان ها و مناطق تابعه استان مراجعه کرده و از مشاوره تحصیلی مشاوران استفاده کنند؛ چراکه این مراکز صرفا باهدف کمک به دانش آموزان عزیز در انتخاب رشته صحیح راه اندازی شده است.

قربانی به اولیای دانش آموزان توصیه کرد که در فرایند انتخاب رشته، حتما علاقه فرزندان خود، توانایی علمی و همچنین توجه به تراز علمی را ملاک انتخاب رشته قرار دهند و سعی نکنند که علایق و سلایق خود را بر دانش آموزان تحمیل کنند و اجازه دهند که دانش آموزان براساس توان و رغبت خود و با هدایت و حمایت مشاورین اقدام به انتخاب رشته صحیح کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر دانش آموزی انتخاب رشته صحیح نداشته باشد و علی رغم توان و رغبت به رشته ای وارد شود که بعدا  نتواند ادامه تحصیل دهد؛ قطعا در آینده با سرخوردگی و شکست مواجه خواهد شد.

وی در پایان با تبریک به دانش آموزانی که در آزمون سراسری امسال مجاز به انتخاب رشته می باشند، بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی در پایگاه های انتخاب رشته در این ایام تاکید نمود.

 

به اشتراک بگذارید :