11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1640714
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان خبر داد
برگزاری دوره آموزشی " مهارتهای بدو انتصاب مدیران مدارس "

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی" مهارتهای بدو انتصاب مدیران " ویژه مدیران بدو انتصاب امسال و جامانده های سال قبل به صورت الکترونیکی خبر داد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، غلامرضا سالاری میری گفت : مدرسه به‌عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت مسئولیت تربیت همه‌جانبه دانش آموزان را بر عهده دارد و در این بین مهمترین وظیفه مدیران مدارس هدایت جریان آموزش ویادگیری به ویژه تسهیل جریان رشد وپرورش دانش آموزان است.

وی بیان کرد : در راستای اجرای برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در طول برنامه ششم توسعه و  همچنین لزوم آشنایی مدیران بدو انتصاب  با وظایف و مهارت های مدیریت آموزشی، یک دوره آموزشی با عنوان " مهارتهای بدو انتصاب مدیران " به میزان 44 ساعت ویژه مدیران بدو انتصاب امسال و جامانده های سال قبل   برگزار می شود .

ایشان با بیان اینکه این دوره آموزشی ویژه مدیران مدارس بدو انتصاب  امسال ( کلیه افرادی که آزمون  و مصاحبه مدیران بدو انتصاب مدارس را با موفقیت پشت سر گذاشتند و ابلاغ مدیریت مدرسه دارند. ) و مدیران مدارس جامانده های سنوات  قبل می باشد  افزود : برگزاری این دوره  به صورت  قطبی و در سه قطب شرق (میناب ) ، مرکز (ناحیه یک ) و غرب (بندر لنگه)  انجام می گیرد .

سالاری میری در توضیح این خبر افزود : این دوره آموزشی در 2 مرحله برگزار می گردد . در مرحله اول آموزش به  صورت آموزش حضوری ( آنلاین ) از طریق یکی از نرم افزارهای آموزشی (Adobe connect  ، Sky room  ، شاد و ...) با همکاری مدرسین توانمند استانی و منطقه ای به میزان 20 ساعت انجام می شود . ودر مرحله دوم آموزش غیرحضوری ( برگزاری آزمون )، در قالب 5 بسته آموزشی ( 1-آیین نامه های اجرایی مدارس 2_بهداشت عمومی و کمک های اولیه 3_آیین نگارش و مکاتبات اداری 4_روان شناسی ، نحوه ارتباط با دانش آموزان و آسیب های اجتماعی( آیین نامه های هدایت تحصیلی ) 5-  آیین نامه مالی مدارس ) به صورت الکترونیکی  در سامانه ltms  از طریق گوشی تلفن همراه شخص  برگزار می گردد.

معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل ،  هدف از برگزاری این دوره را آشنایی مدیران بدو انتصاب  با وظایف و مهارت های مدیریت آموزشی ، آیین نگارش و مکاتبات اداری ، آشنایی مدیران با آیین نامه ها و مقررات آموزشی و  اجرایی مدارس،آشنایی با نرم افزار های مورد نیاز مدارس و ... ، برشمرد و گفت حضور کلیه افراد ذینفع در دوره مذکور الزامی است .

به اشتراک بگذارید :