16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۱۰:۱۹:۳۲
کد مطلب:  1640566
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
آغاز رسمی واکسیناسیون 47000 فرهنگی شاغل در مدارس دولتی و غیردولتی استان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران از آغاز رسمی واکسیناسیون 47000 فرهنگی شاغل در مدارس دولتی و غیردولتی استان از روز شنبه 9 مرداد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «قربانعلی سهرابی» از آغاز رسمی واکسیناسیون 47000 فرهنگی شاغل در مدارس دولتی و غیر دولتی از شنبه 9 مرداد خبر داده و گفت: همکاران اداره کل نوسازی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکارن مراکز سنجش بدو ورود نیز به این آمار اضافه خواهند شد.

وی افزود: 24 پایگاه واکسیناسیون مختص همکاران فرهنگی در شهرستان‌های استان دایر شده که تلاش می کنیم تا پایان هفته کار واکسیناسیون فرهنگیان استان را به پایان برسانند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران ساعات کار این مراکز را از 8 تا 12 صبح و 16 تا 20 اعلام کرده و گفت: این برنامه ممکن است در برخی از شهرستان ها متفاوت بوده و این مراکز به صورت تمام وقت فعالیت داشته باشند.

سهرابی در خصوص نحوه احراز فرهنگی بودن افراد تصریح کرد: لیستی از طرح و برنامه اداره کل به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده که شامل اطلاعات فرهنگیان استان می باشد.اما به دلیل به روز رسانی لیست همکاران فرهنگی، این لیست ها به شهرستان ها نیز ارسال شده تا از طریق ادارات، مشکلات احتمالی رفع شود.لیست نیروهای شاغل در مدارس غیر دولتی نیز از طریق طرح و برنامه استان استخراج شده و در نهایت با لیست ارسالی از سوی موسسین انطباق داده می شود تا هیچ معلمی از واکسیناسیون جا نماند.

وی اظهار کرد: افرادی که درگیر بیماری کرونا شده اند باید حداقل 4 هفته از ابتلا گذشته باشد تا بتوانند واکسن بزنند.و همچنین افراد نباید قبل از این واکسن، واکسن دیگری را استفاده کرده باشند. در مورد نوع واکسن نیز، ما تعیین کننده نیستیم و بر اساس موجودی روز اداره بهداشت، واکسن ها تزریق می شوند.این واکسیناسیون در دو مرحله اتجام می شود که دوز دوم تقریبا بعد از  گذشت 4 هفته از دوز اول ، تزریق خواهد شد.

این مقام مسئول استانی اقدام در خصوص واکسیناسیون معلمان را برای بازگشایی مدارس لازم دانسته و گفت: این کار کافی نیست اما اولین قدم و مهم ترین قدم برای کم کردن موارد ابتلا و بستری است و دغدغه ها را کم می کند.ضمن اینکه در شهریور ماه واکسیناسیون رانندگاه سرویس نیز انجام خواهد شد.بازگشایی مدارس حتی در صورت واکسیناسیون، حتما با اجبار استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال آن هستیم که همه همکاران فرهنگی و همه افرادی که به نوعی با دانش‌آموز سروکار دارند واکسینه شوند، چراکه در هر شرایطی واکسن زدن بهتر از واکسن نزدن است. اما در حال حاضر انجام واکسیناسیون اجباری نیست.

سهرابی در پایان گفت: از مدیران و روسای ادارات شهرستانها و مناطق و معاونین تربیت بدنی و سلامت انتظار می رود تا طوری برنامه ریزی کنند که واکسیناسیون فرهنگیان تا پایان همین هفته انجام شود و همه همکاران اداری و آموزشی شاغل در مدارس دولتی و غیردولتی واکسینه شوند و دغدغه ای باقی نماند.

شایان ذکر است که طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تا امروز بیش از 10 هزار نفر از فرهنگیان استان واکسینه شدند.

 

به اشتراک بگذارید :