20 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۹:۲۷:۵۰
کد مطلب:  1640402
کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد:
برگزاری کارگاه علمی-تخصصی آموزش تربیت مربی حقوق شهروندی

کارگاه علمی-تخصصی آموزش تربیت مربی حقوق شهروندی برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص برگزاری کارگاه علمی-تخصصی آموزش حقوق شهروندی اظهار داشت: در راستای اهداف سند تحول بنیادین کارگاه علمی-تخصصی آموزش تربیت مربی حقوق شهروندی برگزار گردید.

لوح موسوی گفت: با هدف توان افزایی و ارتقاء دختران و زنان، کارگاه علمی-تخصصی آموزش تربیت مربی حقوق شهروندی مستند به سند تحول بنیادین، به مدت 6 ساعت در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش ناحیه4 به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هم به صورت زنده از طریق برنامه شاد برای کلیه کارشناسان/رابطین امور زنان استان، جمعی از دبیران علوم اجتماعی و جامعه شناسی و مشاوران آشنا به حقوق و با تدریس خسروی مدرس دانشگاه و مدیر تشکل مردم نهاد آینده سازان نواندیش برگزار گردید.

لوح موسوی در توضیح طرح آموزش حقوق شهروندی افزود: طرح آموزش حقوق شهروندی از سال 1394 تا کنون با هدف افزایش دانش و ارتقاء آگاهی دانش‌آموزان دختر، والدین و مربیان نسبت به حقوق شهروندی به عنوان یک شهروند ایرانی ادامه دارد. هدف این طرح آماده کردن مخاطبین برای یک زندگی با نشاط و مسئولانه در جامعه است.

لوح موسوی با تاکید اینکه مدرسه بهترین پایگاه برای انتقال مفاهیم به دانش آموزان است ادامه داد: در سال گذشته این طرح متفاوت از سال‌های گذشته و از طریق مجازی انجام شد ولی تعطیل نشد و در سال 1400 امیدواریم با اقداماتی که برای واکسیناسیون انجام می‌گیرد، حضور دانش‌آموزان در مدرسه امکان‌پذیر گردد، چرا که معتقدیم اجرای حضوری طرح‌ها کیفیت بیشتری خواهد داشت.

کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تشریح اهداف حقوق شهروندی چگونگی شیوه اجرا را نیز توضیح داد.

به اشتراک بگذارید :