11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۹:۳۵:۲۵
کد مطلب:  1640392
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح :
آماده سازی زیرساخت های فناوری ارتباطات مهمترین چالش آموزش و پرورش است

رئیس اداره آموزش و پرورش جناح مهمترین چالش آموزش و پرورش در سطح ملی را آماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه جناح ؛ عبدالله عالیان در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور از مهمترین چالشهای اجرایی پیش روی نظام تعلیم و تربیت در سطح ملی و کلان در سالهای آتی را آماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست .

وی رویکردهای پرسرعت و نوین در نحوه ارائه و انتقال اطلاعات در دنیای کنونی را از ویژگی های این عصر دانسته و توجه ویژه و اجرایی شدن این امر مهم در کلیه ادارات و مدارس کشور را بسیار پراهمیت و پرسود خواند .

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح از چالش های دیگر نظام تعلیم و تربیت کشور را کاهش شدید نیروی انسانی تا  5سال آینده و خروج بیش از  100هزار نیرو عنوان کرد .

این مقام مسئول از دیگر چالش های این حوزه را چگونگی درآمد زایی و کمک به اقتصاد ضعیف آموزش و پرورش ، دیدگاه و نوع نگاه مسئولین به آموزش و پرورش مصرفی و هزینه‌ای دانست.

عبدالله عالیان این نگاه تنگ نظرانه را عامل بسیاری از مشکلات کنونی دانسته و افزود : نگاهی که تولید نیروی انسانی(توسط نظام آموزش و پرورش کشور) را کوچک شمرده و یا اهمیت قابل توجهی به آن ندهد موجب تشدید فشار و پایین آوردن بودجه در این وزارتخانه مهم خواهد بود .

 رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه جناح در پایان تشدید آسیب‌های اجتماعی در دانش آموزان به دلیل گستردگی فضای مجازی را از چالش های دیگر دانسته و آموزش اولیاء و مربیان توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه در جهت نظارت و راهنمایی کودکان و نوجوانان در این زمینه را خواستار شد .

به اشتراک بگذارید :