20 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۹:۱۵:۱۴
کد مطلب:  1640344
کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبرداد:
اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک

طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک به صورت کارگاه آموزشی با کارشناسان/رابطین امور زنان نواحی و مناطق استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک به صورت کارگاه آموزشی با کارشناسان/رابطین امور زنان نواحی و مناطق استان اصفهان برگزار گردید.

لوح موسوی گفت: در راستای اجرای طرح‌هایی برای ارتقای فرهنگ ترافیک در کشور، طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک با هدف جلب مشارکت اجتماعی زنان در قالب بانوان فرهنگ یار ترافیک می‌باشد تا با استفاده از ظرفیت بالایی که زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور دارند، بتوان بسیاری از تخلفات و حوادث رانندگی را کاهش داد.

در این کارگاه آموزشی که به صورت حضوری و وبینار برای کلیه کارشناسان و رابطین امور زنان نواحی و مناطق در محل سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش ناحیه4 اجرا گردید، سرهنگ حق پرست فرمانده محورهای پلیس راه استان استفاده از ظرفیت قوی بانوان جامعه در قالب طرح بانوان فرهنگ‌یار ترافیک را مهم دانست. جناب سرهنگ حق پرست فرمانده محورهای پلیس راه استان گفت: هدف از اجرای طرح «بانوان فرهنگ‌یار ترافیک» افزایش ایمنی، کاهش تصادفات و انتقال این آموزش‌ها به فرزندان، کودکان، اعضای خانواده و همکاران حاضر در محل کار است که در گام اول جامعه هدف بانوان شاغل در ادارات و سازمان‌ها و موسسات هستند.

فرمانده محورهای پلیس راه استان آموزش قوانین و مقررات، جلب آموزش عمومی در کاهش تصادفات، تشریح علل تصادفات و راهکارهای ترویج رفتارهای صحیح رانندگی را از اهداف این کارگاه آموزشی برشمرد. لوح موسوی ضمن تشکر از مطالب آموزشی مفید فرمانده محورهای پلیس راه استان گفت: از میان تدابیر و سیاست‌های مختلف برای فرهنگ ترافیک در راستای بهبود ایمنی عنصر "آموزش و فرهنگ‌سازی در میان اقشار مختلف جامعه" بیشترین سهم را در میان مؤلفه‌های دیگر داراست.

وی در پایان افزود: امید است با تشریک مساعی مدیران و رؤسای ادارات، موجبات حضور بانوان شاغل در این مسیر فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :