12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۹:۱۹:۰۴
کد مطلب:  1640326
26 کلاس درس در شهرستان‌های تفرش، آشتیان و فراهان، با اعتباری بالغ‌ بر 112 میلیارد ریال، آماده بهره‌برداری شد

۲۶ کلاس درس در سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان آماده بهره‌برداری و تحویل به آموزش‌وپرورش است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، این کلاس‌ها، در قالب چهار طرح در شهرستان‌های تفرش، آشتیان و فراهان تا مهرماه به اداره کل آموزش‌وپرورش استان مرکزی تحویل و با بهره‌برداری از این طرح‌ها، سه هزار و ۱۸۲مترمربع به سطح فضاهای آموزشی این شهرستان‌ها افزوده می‌شودکه با اعتباری بالغ بر ۱۱۲میلیارد ریال، برای ساخت و بهره‌برداری از این طرح‌ها، هزینه شده‌ است.۱۰میلیارد ریال اعتبار، از محل اعتبارات ملی سال گذشته برای ساخت مدرسه در سه شهرستان تفرش فراهان و آشتیان هزینه شده است.

میانگین سرانه فضای دانش‌آموزی شهرستان آشتیان هفت و ۷۳صدم مترمربع، فراهان ۶و هفت‌دهم مترمربع و تفرش  ۱۰و ۲۲صدم مترمربع است که سرانه فضای دانش‌آموزی در این شهرستان‌ها از میانگین کشوری آن (پنج و ۲دهم مترمربع) بیشتر است.

۲۵کلاس درس در شهرستان فراهان و ۳۷کلاس در شهرستان تفرش نیازمند تخریب و بازسازی است و ۹۵کلاس در فراهان و ۱۰۰کلاس در تفرش نیازمند مقاوم‌سازی است. با اقدامات انجام‌شده در سه شهرستان آشتیان، تفرش، فراهان، هیچ مدرسه خشتی، گلی و سنگی وجود ندارد و سامانه گرمایشی تمامی مدارس سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان تا پایان سال آینده، استانداردسازی می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :