9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1640218
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:
عدالت آموزشی بنیان فکر و فرهنگ یک جامعه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: تحقق فرهنگ متوازن و پایدار در یک جامعه در سایه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر آن امکان‌پذیر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم حمید رضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که همزمان با سایر نقاط کشور در سالن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آموزش و پرورش استان برگزار شد با بیان اینکه عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزش به عنوان جزیی از عدالت فرهنگی باید زمینه برخورداری افراد یک جامعه از همه امکانات را فراهم آورد گفت:این عدالت می‌تواند بین اعضای جامعه ایجاد همسویی نماید و جامعه را به سمت اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش ببرد .
وی بادتاکید برداینکه شعارهای اجلاس سی و پنجم بسیار عمیق ووریشه ای است گفت:تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برابر آموزش یکی از اصول مهم و حیاتی دانست که نبایدددر شعار خلاصه گردد و حتما باید مورد توجه جدی مسولین قرار گیرد.
وی افزود :در استان قم تلاش نموده ایم این موضوع و ارتقای کیفیت آموزش را با توجه به سند محکم و مهم تحول بنیادین در اولویت قرار داده و علی رغم پراکندگی استانی و شرایط خاص فرهنگی، بومی و اقلیمی نسبت به بسط و گسترش آن اهتمام نماییم.
شیخ‌الاسلام نقشه مهم و راهبردی در تربیت صحیح دانش‌آموزان را سند تحول بنیادین و ساحت های شش گانه آن دانست و تصریح کرد :در استان قم تمام تلاش‌ها در این زمینه صورت گرفته و مفتخریم که در سایه رهنمودها و توصیه‌های بزرگان دین، علمای گرانقدر و مراجع بزرگوار عظیم الشان و همچنین صاحب نظران و متخصصین از این فرصت استفاده نماییم که امیدواریم گستره این اقدام با تبیین گام دوم انقلاب بتواند بهترین شرایط آموزشی و تربیتی را برای آینده سازان عزیزمان فراهم آورد.
شیخ‌الاسلام ارتقای کیفیت آموزش رادر سایه عدالت آموزشی امکان‌پذیر دانست و اضافه کرد: توزیع عادلانه نیروی انسانی و امکانات ،احتصاص منابع مالی و سرانه های مناسب دانش آموزی ،ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره‌مندی معلمان از امکانات رفاهی مطلوب، ایجاد فرصت‌های مطلوب و بهتر برای ادامه تحصیل فرهنگیان، گسترش فضاهای آموزشی، تامین پوشاک و لوازم تحریر و امکانات از جمله برای سیستم های نرم افزتری و سخت افزاری آموزش دانش‌آموزان بی بضاعت و نیازمند مناطق محروم در ایام کرونا را از جمله عواملی دانست که باید به برای پیشبرد اهداف توجه جدی نمود.
وی در پایان سخنان خود با تشکر فراوان از فرهنگیان و دانش آموزان عزیز و خانواده های محترم گفت: در زمانی که متعلق به نماد عدالت اقا امیر مومنان علی علیه السلام است عهد و پیمان دوباره میبندیم که تمام همت خود را برای ایجاد عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزش فراهم آوریم

به اشتراک بگذارید :