9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۸:۳۰:۰۱
کد مطلب:  1640088
رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان سامان در حاشیه اجلاس مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
کلاس‌های تقویتی و جبرانی برای دانش‌آموزان نیازمند آموزش در تابستان1400 برگزار می‌شود.

رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان سامان از برگزاری کلاس‌های تقویتی و جبرانی برای دانش‌آموزان نیازمند آموزش در تابستان1400 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری سید تراب نوربخش در حاشیه سی‌و‌پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور عدالت آموزشی را طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یکی از شرایط لازم برای یک جامعه متعالی و پویا و توسعه‌یافته دانست و گفت:

عدالت آموزشی زمینه را برای دستیابی به عدالت اجتماعی فراهم می‌کند.بنابراین هرچه عدالت آموزشی بیشتر تعمیم پیدا کند و برای گسترش و بسط آن هم‌اندیشی شود؛ قطعا به پایداری اجتماع کمک خواهد شد و جامعه پیشرفت و توسعه پیدا خواهد کرد.

نوربخش با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر برقراری عدالت آموزشی برای تمام دانش آموزان در سراسر کشور تاکید ویژه دارد، افزود:

تهیه وتدوین درسنامه و فیلم‌های آموزشی در مقاطع تحصیلی مختلف در قالب cd/dvd، تهیه و توزیع گوشی‌های هوشمند وتبلت‌های دانش‌آموزی و همچنین تأمین نیروهای آموزشی در قالب اردوهای جهادی جهت جبران عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان از جمله اقداماتی است که برای استقرار نصیب برابر آموزشی و رفع مشکلات دانش‌آموزانی که از امکانات کمتری برخوردار بودند؛ در شهرستان سامان در ایام کرونایی انجام گرفت.

وی کیفیت فرایند آموزشی در شهرستان سامان علی‌رغم سختی‌ها وکمبودها را در حد مطلوبی ارزیابی کرد و افزود: برای ارتقا کیفیت یادگیری دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید برگزاری کلاس‌های تقویتی وجبرانی برای دانش‌آموزان نیازمند آموزش، در تابستان1400 در حال برگزاری است.

وی گفت: دوره‌های آموزشی پیش‌دبستانی نیز در تابستان، ویژه ورودی‌های پایه اول سال تحصیلی1401-1400که این دوره را طی نکرده‌اند نیز انجام خواهد شد.

وی مباحث مطرح شده در این اجلاس را بسیار مهم و کاربردی ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با  تمهید مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید و تحقق آموزش حضوری بتوانیم بیش از پیش آموزش و پرورش فرزندانمان را پیگیری کنیم و موجبات تربیت تمام‌ساحتی آنان برای دستیابی به حیات طیبه را فراهم کنیم چراکه فرزندان امروز، آینده‌سازان این کشور در گام دوم انقلاب اسلامی خواهند بود.

به اشتراک بگذارید :