13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۸:۱۹:۳۰
کد مطلب:  1640014
13مردادماه، زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس فرهنگ

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی از برگزاری آزمون ورودی مدارس فرهنگ در پایه دهم در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ " احمد حسینی" با اعلام این خبر افزود: دبیرستان های فرهنگ برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در رشته‌های ادبیات و علوم انسانی تاسیس شده که برای ورود دانش آموزان پایه نهم به دهم رشته علوم انسانی هر ساله اقدام به برگزاری آزمون می نماید.

وی اظهار داشت: این آزمون امسال در روز چهارشنبه 13 مردادماه؛ راس ساعت ۹ صبح در حوزه‌های اشاره شده در کارت ورود به جلسه داوطلبان برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: در آزمون ورودی مدارس فرهنگ در سال ۱۴۰1-1400  حدود ۵۰۰ نفر دانش آموز دختر و پسر در سه حوزه امتحانی برای ۱۸۰ صندلی این مدارس رقابت خواهند داشت.

حسینی یادآور شد: کارت ورود به جلسه دو روز قبل از برگزاری آزمون از طریق نشانی اینترنتی markazi2.natije.ir قابل دریافت بوده و دانش آموزان هنگام ورود به آزمون کارت ورود به جلسه و تصویر کارنامه نوبت دوم پایه نهم خود را به همراه داشته باشند

وی با تأکید بر لزوم رعایت  پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری این آزمون افزود: از ورود دانش آموزان فاقد ماسک به حوزه های برگزاری آزمون خودداری می شود.

 

به اشتراک بگذارید :