17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۰۷:۳۰:۴۵
کد مطلب:  1639790
26کلاس درس در شهرستان‌های تفرش آشتیان و فراهان آماده بهره‌برداری است

مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: ۲۶ کلاس درس در سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان آماده بهره برداری و تحویل به آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی به نقل از خبرگزاری ایرنا افزود: این کلاس‌ها در قالب چهار طرح در شهرستان‌های تفرش، آشتیان و فراهان تا مهرماه به اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی تحویل و با بهره‌برداری از این طرح‌ها سه هزار و ۱۸۲ متر مربع به سطح فضاهای آموزشی این شهرستان‌ها افزوده می شود.

وی ادامه داد: ۱۱۲ میلیارد ریال منابع مالی برای ساخت و بهره‌برداری از این طرح‌ها هزینه شده‌ است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی سال گذشته برای ساخت مدرسه در سه شهرستان تفرش فراهان و آشتیان هزینه شده‌است.

محمدی، میانگین سرانه فضای دانش آموزی شهرستان آشتیان را هفت و ۷۳ صدم متر مربع، فراهان ۶ و هفت دهم متر مربع و تفرش را ۱۰ و ۲۲ صدم متر مربع عنوان کرد و گفت: سرانه فضای دانش آموزی در این شهرستان‌ها از میانگین کشوری آن ( پنج و ۲ دهم متر مربع) بیشتر است.

وی ادامه داد: ۲۵ کلاس درس در شهرستان فراهان و ۳۷ کلاس در شهرستان تفرش نیازمند تخریب و بازسازی بوده و ۹۵ کلاس در فراهان و ۱۰۰ کلاس در تفرش نیازمند مقاوم سازی است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده در سه شهرستان آشتیان،تفرش، فراهان هیچ مدرسه خشتی، گلی و سنگی وجود ندارد.

محمدی، استاندارد سازی سامانه گرمایشی مدارس را از اولویت‌های اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی عنوان کرد و گفت: سامانه گرمایشی تمامی مدارس سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان تاپایان سال آینده استاندارد سازی می شوند.

 

به اشتراک بگذارید :