12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ۱۱:۲۳:۰۳
کد مطلب:  1639260
مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان:
سه هزار و ۴۸ کلاس درس؛ هدیه دولت تدییر و امید برای دانش آموزان هرمزگان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۸۳۶ فضای آموزشی استاندارد و ایمن در قالب سه هزار و ۴۸ کلاس در دولت تدبیر و امید برای دانش آموزان استان ساخته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان ،سید فخرالدین هاشمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان اظهار داشت: در طول سال های ۹۲ تا ۹۹ بویژه در چهار سال اخیر ۸۳۶ فضای آموزشی استاندارد و ایمن در قالب سه هزار و ۴۸ کلاس در استان ساخته شد که برای این تعداد مدرسه ۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: در سال جاری ۲۲۰ مدرسه در قالب ۸۰۰ کلاس درس در استان در دست احداث است که بیشترین فضای آموزشی مربوط به مدارس تخریبی می‌باشد.

به گفته هاشمی، در سال گذشته تعداد ۶۳۷ کلاس درس با هزینه ای افزون بر سه هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت خیران مدرسه ساز در هرمزگان احداث و تحویل آموزش و پرورش شد.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان اضافه کرد: هم اکنون نیز نزدیک به ۳۰۰ فضای آموزشی غیراستاندارد در هرمزگان وجود دارد که شهرستان های بندرعباس، میناب و رودان به ترتیب بیشترین مدارس تخریبی را دارند.

به اشتراک بگذارید :