19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۱۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1639186
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پی ثبت جهانی اورامانات

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با صدور پیامی ، ثبت جهانی اورامانات(هورامان) را به عنوان میراث جهانی یونسکو تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، متن پیام به شرح ذیل است:

«بنام خالق زیبایی ها»

خبر مسرت بخش ثبت جهانی اورامانات(هورامان) به عنوان بیست و ششمین اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و باستانی ایران زمین در فهرست میراث جهانی یونسکو باعث ایجاد موجی از شادی و خرسندی در میان ملت شریف ایران و به طور خاص هم استانی‌های عزیز گردید.
اورامانات از قدیم الایام مهد فرهنگ، تمدن و عرفان بوده است و بزرگانی از این سامان برخاسته اند که همچون ستارگانی آسمان فراخ علم و ادب را پر فروغ نموده اند‌.
بدون شک این رویداد بزرگ و تاریخی، فرصتی مغتنم و ارزشمند در راستای نمایاندن فرهنگ غنی و آداب و رسوم مردمان عزتمند دیار زاگرس به جهانیان است که همگان، به ویژه دست اندرکاران عرصه مقدس تعلیم و تربیت که فرهنگ سازان و پایه گذاران هویت اجتماعی هر سامان هستند، باید توجه ویژه ای را معطوف این امر نمایند.
ضمن عرض شادباش مجدد و قدردانی از تمام دست اندرکارانی که در به نتیجه رساندن این مهم سهیم بوده اند، امید است بتوانیم در پرتو عنایات الهی و تلاش و هم افزایی مسؤولان و مردم گامی در جهت اعتلای دیارمان، سینه ستبر ایران اسلامی، کرمانشاه قهرمان برداریم و ظرفیت های بزرگ و در خور توجه این مرزوبوم را در عرصه ملی و بین المللی به منصه ظهور برسانیم.


مجید یزدان پناه
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه

به اشتراک بگذارید :