19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۲۲:۱۷:۳۴
کد مطلب:  1639124
رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان خانمیرزا در حاشیه اجلاس مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
برقراری عدالت آموزشی در مناطق محروم عزمی جدی و همگانی می‌طلبد و نیاز است همه ارگان‌ها وارد صحنه شوند

رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان خانمیرزا برقراری عدالت آموزشی در مناطق محروم را نیازمند عزمی جدی و همگانی و ورود همه ارگان‌ها دانست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش چهارمحال‌و‌بختیاری، رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان خانمیرزا در حاشیه سی‌و‌پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش با اشاره به اینکه توزیع امکانات، توزیع عادلانه نیروی انسانی مجرب و تدوین کتب درسی متناسب با موقعیت استانی سه عامل مهم برقراری عدالت آموزشی هستند، گفت: اکنون عده‌ای از دانش‌آموزان در مراکز استان‌ها در مدارس خاص با بهترین امکانات آموزشی، فرهنگی و ورزشی تحصیل می‌کنند و عده‌ای دانش‌آموز در روستاها و مناطق محروم و حاشیه شهرها در مدارس تخریبی در حال تحصیل هستند در حالی که یکبار هم آزمایشگاه علوم و اتاق تربیت‌بدنی را به چشم ندیده‌اند.

کوروش جهانی در همین رابطه ادامه داد: تا زمانی که در مناطق محروم مدارس از هیچ امکاناتی بهره‌مند نیستند و حقوق خاصی هم برای معلمان در این مناطق در نظر گرفته نمی‌شود، طبیعی است که نیروهای مجرب، متخصص و کارآزموده علاقه‌ای به حضور در این مناطق نداشته باشند و معلمانی هم که از ابتدا در این مناطق بوده‌اند بزرگترین دغدغه‌شان انتقال از این مناطق به مناطق برخوردار باشد.

جهانی افزود: با وجود همه تلاش‌ها و مجاهدت‌ها، هنوز تا عدالت آموزشی فاصله زیادی داریم. برقراری عدالت آموزشی در مناطق محروم عزمی جدی و همگانی می‌طلبد و نیاز است همه ارگان‌ها وارد صحنه شوند.

وی با اشاره به شرایط آموزشی در دوران شیوع کرونا گفت: در دوران شیوع کرونا تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و فرهنگیان با مجاهدت‌های شبانه‌روزی اجازه ندادند آموزش تعطیل شود، اما می‌بینیم که کیفیت آموزش در همه‌جا یکسان نبوده است که البته به دلایل و علل مختلفی بستگی دارد.

جهانی در همین رابطه افزود: مهم‌ترین عامل همراهی خانواده ها است، در مناطقی شاهد همکاری بسیار خوب خانواده‌ها هستیم اما در مناطقی دیگر نیاز است ابتدا خانواده‌ها آموزش ببینند و سطح سواد فرهنگی و رسانه‌ایشان بالا بیاید سپس می‌توانیم از آن‌ها انتظار همراهی و همکاری داشته باشیم.

رئیس آموزش‌و‌پرورش شهرستان خانمیرزا در ادامه و در رابطه با تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان گفت: ابتدا باید این موضوع به خوبی به معلمان آموزش داده شود و امکانات لازم در اختیار ایشان قرار بگیرد آنگاه می‌توانیم در مورد اینکه چه کنیم که دانش‌آموز تمام ساحتی تحویل جامعه دهیم صحبت کنیم.

به اشتراک بگذارید :