17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۱۹:۱۷:۱۲
کد مطلب:  1638988
مدیر آموزش‌و‌پرورش ناحیه2 در حاشیه اجلاس مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
نگاه متفاوت به مدارس خاص برخلاف اهداف سند تحول بنیادین آموزش‌و‌پرورش است

مدیر آموزش‌و‌پرورش ناحیه 2 وجود نگاه ویژه به مدارس خاص را برخلاف اهداف سند تحول بنیادین برشمرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیر آموزش‌و‌پرورش ناحیه 2 شهرستان شهرکرد در حاشیه سی‌و‌پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه ایرانی‌ها باید از آموزش بهره برده و باسواد شوند گفت: تقسیم‌بندی‌هایی مانند مدارس نمونه دولتی، شاهد، هیئت امنایی و ... که برای مدارس وجود دارد از این جهت برخلاف عدالت آموزشی است که دسترسی دانش‌آموزان به دبیران مجرب و امکانات آموزشی را متفاوت می‌کند. لذا اگر می‌خواهیم عدالت آموزشی به معنای واقعی اتفاق بیفتد باید، نگاهمان به همه مدارس یکسان باشد.
وی در همین رابطه ادامه داد: وجود انواع متعدد مدارس باعث ایجاد استرس و اضطراب در دانش‌آموزان می‌شود و آن‌ها را تک‌بعدی بار می‌آورد که برخلاف اهداف سند تحول بنیادین و تربیت تمام ساحتی است.
مسعود گل‌محمدی به اقدامات انجام شده در این ناحیه در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: زیرساخت های برگزاری کلاس‌های غیرحضوری را در تمامی مدارس ناحیه 2 تقویت و اصلاح کردیم  و با استفاده از ظرفیت‌های خیری برای دانش‌آموز کم‌برخوردار این ناحیه گوشی هوشمند و تبلت تهیه و توزیع کردیم همچنین با استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های آموزشی و همکاری مجاهدانه فرهنگیان درسنامه‌های جامعی تهیه کردیم که از طریق شبکه دانش‌آموزان به این درسنامه‌ها دسترسی داشتند و همچنین برای دانش‌آموزانی که به فضای مجازی و شبکه شاد دسترسی نداشتند جزوه‌ها را به صورت چاپی و از طریق مدارس توزیع نمودیم.
گل‌محمدی ادامه داد: به طور کلی در این ایام وضعیت آموزشی در مدارس این ناحیه مطلوب بود. البته به علت نو بودن زیست‌بوم جدید و عدم آشنایی کامل برخی معلمان و خانواده‌ها و دانش‌آموزان ضعف‌هایی نیز داشتیم و برخی از افراد و مشاوران موسسات خصوصی نیز به دنبال سودجویی از خانواده‌ها بودند و با مشاوره اشتباه سعی داشتند آن‌ها را به بی‌راهه سوق دهند که با کمک مشاوران و مدیران مدارس جلوی اینگونه اتفاقات را گرفتیم.

به اشتراک بگذارید :