9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۱۹:۱۲:۵۴
کد مطلب:  1638984
معاون آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش استان در حاشیه اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
برای مدرسه جایگزینی وجود ندارد/ واکسیناسیون معلمان نگرانی‌های جامعه را برطرف شرایط را برای آموزش حضوری فراهم می‌کند

معاون آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش استان مدرسه را بزرگترین نعمت نظام تعلیم و تربیت دانست که همواره باید بدرخشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان در حاشیه سی‌و‌پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه یکی از کارکردهای برنامه‌های تابستان امسال سازگار کردن  دانش‌آموزان و خانواده‌ها با اقتضائات جدید و استقبال از شرایط نو در سال تحصیلی آینده می‌باشد، گفت: پرثمرترین دوره یادگیری، دوره دانش‌آموزی است چرا که ثبات و قدرت یادگیری در این دوران اتفاق می‌افتد و دوره تحصیل و دوره فراغت از تحصیل دوران مهمی هستند که دومی از اولی مهم تر است، زیرا داوطلبانه و باانگیزه همراه است‌.
سید‌فیروز عسگری با اشاره به اینکه سال‌ها بود که به سمت آموزش‌های الکترونیکی دعوت ‌شده بودیم، زیرا آینده‌ای با توسعه فعالیت‌های الکترونیکی و مبتنی بر فناوری‌های نوین پیش رو داریم عنوان کرد: متاسفانه توفیق بسیاری در این زمینه کسب نشده‌ بود؛ تا اینکه کرونا به یکباره ما را وارد محیط جدیدی کرد و ترس از مواجهه با تکنولوژی‌های نو را از ما گرفت و به‌تدریج معلمان توانمندی‌ها و مهارت‌های لازم را فراگرفتند که چطور محتوای الکترونیکی تولید کنند و آموزش های الکترونیکی را دنبال کنند.
عسگری ادامه داد: در دوران کرونا خانواده‌ها به شکل گسترده‌ای با نظام تعلیم و تربیت مرتبط شدند. ما به آرزوی دیرینه خود دست پیدا کردیم و «پیوند مدرسه و خانواده»  بیش از پیش برقرار شد. 
وی با بیان اینکه پروژه مهر، پروژه بسیار مهم و بزرگی است گفت: توصیه  کلیه متخصصان تعلیم و تربیت دنیا این است که مدارس باز شوند و آموزش حضوری از سر گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: برای مدرسه جایگزینی وجود ندارد و مدرسه بزرگترین نعمت نظام تعلیم و تربیت است و همواره باید بدرخشد.
معاون آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش استان افزود: هرچند بر بازگشایی مدارس و آموزش حضوری تاکید داریم اما باید نگرانی‌های جامعه را برطرف و محیط را برای برگزاری آموزش حضوری فراهم کنیم و قطعاً واکسیناسیون معلمان یکی از راه‌های کاستن از نگرانی،دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معلمان است. 
عسگری ادامه داد: واکسیناسیون سراسری معلمان در استان همزمان با روز عید غدیر خم به صورت سراسری آغاز می‌شود و حدود ۱۵ هزار معلم دسته‌بندی شده و در شهر محل سکونت خود واکسینه می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :