17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۲۲:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1638778
مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان اردل درحاشیه اجلاس مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
باید در زیست بوم جدید پاسخی دقیق به دغدغه خانواده‌ها برای مقوله تربیت داشته باشیم

مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان اردل تلاش برای رفع نگرانی اولیا در زمینه تربیت‌ دانش‌آموزان در زیست‌بوم جدید را ضروری دانست.

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری عین الله نصیری در حاشیه سی‌و‌پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: در زیست‌بوم جدید تمامی امکانات و منابع فیزیکی و انسانی بکار گرفته شد تا فرایند آموزش دانش‌آموزان تعطیل نشود.

نصیری با تاکید بر اهمیت آموزش حضوری خاطرنشان کرد: آنچه در زیست‌بوم جدید بیش از پیش بایستی مورد توجه قرار بگیرد آسیب‌شناسی آموزش غیرمجازی و تلاش برای پیشبرد اهداف تربیتی است.

وی افزود: باید در زیست‌بوم جدید پاسخی دقیق به دغدغه خانواده‌ها برای تربیت داشته باشیم و در این دوران برنامه‌هایی همچون طرح نماد، یاریگران زندگی، شهاب و... باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی شناور بودن جمعیت مناطق عشایری، عدم وجود فضای فیزیکی مناسب، عدم پوشش اینترنتی و مخابراتی را مهمترین مشکلات زیست بوم جدید در شهرستان اردل دانست و گفت: بسیاری از دانش‌آموزان به‌دلیل مشکلات اقتصادی، بیسوادی و کم‌سوادی والدین، عدم وجود امکانات آموزشی، درگیری دانش‌آموزان در کارهای روزمره خانه، انگیزه پایین خانواده نسبت به آینده دانش‌آموزان و عدم تناسب محتوای درسی با جغرافیای منطقه، باعث افت تحصیلی و پایین آمدن کیفیت در این مدارس گردیده است.

 نصیری آزادی عمل مدرسه در طراحی و اجرای برنامه‌های مورد نظر خود بر اساس نیاز سنجی و سنجش امکانات را بسیار مهم دانست و گفت: توانمند‌سازی مدیران و آموزگاران، مشارکت دهیاران و شوراها، تشکیل اتاق فکر جهت استفاده از نظرات افراد خلاق و استفاده از ظرفیت راهبران آموزشی منتج به ارتقاء وضعیت آموزشی مطلوب خواهد شد.

وی نقش ویژه معلم را در دستاوردهای انقلاب اسلامی و بویژه در گام دوم انقلاب اسلامی بسیار مهم دانست و گفت:ارتقای کیفیت و تحقق عدالت آموزشی منجر به تربیت نسلی متعهد و پویا و خلاق خواهد شد و با جرأت می‌توان گفت در تمامی این دستاوردها، نقش معلمان نه تنها هویدا، بلکه تداوم و توسعه دستاوردها وابسته به تلاش مؤمنانه، جهادی، هوشمندانه و عالمانه معلمان است.

به اشتراک بگذارید :