15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۲۱:۲۰
کد مطلب:  1638770
در آستانه عید سعید غدیر خم؛
پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 بمناسبت عید سعید غدیرخم

.

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 9، علی‌اکبر‌محسنی‌نسب، مدیر‌آموزش‌و‌پرورش‌منطقه9، در پیامی، فرارسیدن عید سعید غدیر خم را به تمامی امت مسلمان و بالاخص فرهنگیان عزیز، تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

"من کنت مولاه فهذا علی مولاه"

18 ذی الحجه بیانگر زمان نیست بلکه سالروز و نقطه آغاز یک ولایت بی بدیل و یک روشنگری الهی است از طرف حضرت حق و برای دعوت به حق.غدیر بیانگر مکان نیست بلکه غدیر محل وفاق رسالت با امامت است. بیانگر یک واقعه تاریخی در تداوم راه رسالت زیر بیرق امامت است. امامتی که در برپایی غدیر و اکمال رسالت، شهامت را به سرحد شهادت رساند. غدیر سر آغاز رسالتِ آسمانی تمام پیامبران خداست درختِ دین در غدیر است که سر به ملکوت می‌ساید امامتِ دوازده خورشید در روشنِ چشم‌های غدیر طلوع کرده است، اینک دستِ تمامتِ اسلام است که بالا می‏‌رود اینک دستِ نورانیِ قرآنِ ناطق است که تا عرش خدا اوج می‌گیرد، اینک زمین است که به آسمان می‏‌بالَد اینک خورشید است که بر تابشِ خود بر علی علیه السلام به زمین فخر می‌کند و اینک این کلماتِ آسمانی از ملکوتِ کلامِ پیامبر علیه السلام منتشر می‏‌شود که هر که را من مولا و سرپرستِ اویم پس علی علیه السلام نیز مولا و سرپرست اوست.

به فرموده خدای متعال، در صورت عدم ابلاغ ماموریت، پیامبر(ص) هیچ کاری انجام نداده است نه اینکه ناقص انجام داده باشد پس دین بدون امامت و ولایت به معنای نبود دین است نه اینکه به معنای کمبود دین باشد.

همیشه برای صراط مستقیم از تابلو استفاده می‌شود اما برای جاده‌های فرعی و غیر مستقیم تابلویی نمی‌زنند، گرامی داشت هر ساله عید غدیر به معنای تابلو زدن و نشان دادن صراط مستقیم برای بندگان خداوند است. بزرگداشت این عید بزرگ سفارش خدا و پیغمبر خدا است.

اینجانب فرارسیدن عید سعید غدیر خم را به تمامی شیعیان جهان و بالاخص به همکاران فرهنگی تبریک و تهنیت عرض نموده، رهروی و بیعت راستن با آرمان ها و اهداف مولای متقیان و به کار بستن مراتب تربیتی امیرالمومنین علی (ع) در تربیت آینده سازان جامعه را برای همه ایشان از درگاه خداوند منان آرزومندم.

 

علی‌اکبر محسنی‌نسب

مدیر‌آموزش‌و‌پرورش‌منطقه9

 

 

به اشتراک بگذارید :