9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۱۰:۴۴:۱۲
کد مطلب:  1638712
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:
واکسیناسیون ۲۱ هزار فرهنگی استان قزوین در۴ روز انجام می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری برنا؛ علی رحمانی در مراسم اختتامیه اجلاس دو روزه روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که به صورت ویدئو کنفرانس در سالن باغستان قزوین برگزارشد با اشاره به اهمیت تزریق واکسن برای گروه معلمان اظهارداشت: با دریافت سهمیه بیشتری از واکسن قادریم گروه های دیگری را با سرعت واکسینه کنیم تا نگرانی جامعه کمتر شود.

رحمانی تصریح کرد: اولویت با معلمانی است که در محل اعلام شده سکونت دارند و معلمانی که محل خدمت آنها در یک شهر و سکونتشان در جای دیگری است در روزهای آینده واکسن دریافت خواهند کرد.

image_2021_7_28-17_0_7_43_qz7

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: واکسن همه فرهنگیان و معلمان را تا روز یکشنبه به پایان می رسانیم تا برای مهرماه و احتمال بازگشایی مدارس هیچ دغدغه ای نباشد.

رحمانی در ادامه با اشاره به شایعات مطرح شده در میان مردم که برخی واکسن هارا بهتر و برخی را کم تاثیر می دانند گفت: بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی بهترین واکسن آن است که در دسترس باشد.

وی یادآورشد: با قاطعیت اعلام می کنیم همه واکسن ها در خصوص پیشگیری از ابتلا بین ۸۵ تا ۹۵ درصد و در کاهش مرگ و میر تا ۱۰۰ درصد موثرند.

رحمانی افزود: در استان بیش از ۷۰ درصد سنین ۶۰ سال به بالا؛ ۸۰ درصد گروههای سنی ۷۰ سال به بالا واکسن زده اند و ایمن شده اند.

وی گفت: از اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار دز  واکسن در استان تزریق شده و خوشبختانه هیچ فوتی در این زمینه نداشته ایم.

image_2021_7_27-7_56_10_18_GD9

رحمانی افزود: در میان همه کسانی که در استان واکسن زده اند تنها ۵۰ مورد تب و لرز شدید داشتیم که بستری ها به ۵ نفر هم نرسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: تزریق واکسن زنجیره ابتلا به کرونا را قطع کرده و شما و اطرافیانتان رابیمه می کند.

وی اظهار امیدواری کرد: جشن پایان واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان در روز یکشنبه دهم مرداد ماه برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :