19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۰۰:۱۲:۳۶
کد مطلب:  1638616
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور؛
تغییر شیوه‌های تعلیم وتربیت، ره‌آورد تغییر سبک زندگی متاثر از کروناست

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، ره‌آورد تغییر سبک زندگی متاثر از کرونا را تغییر در شیوه‌های تعلیم وتربیت دانست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «مهری ملک زاده» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، گفت: تجلی تاثیرکرونا بر آموزش و پرورش با جهش دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها در استفاده از دنیای تکنولوژی کاملا هویداست.

وی افزود: این تأثیرات با خود انزوا طلبی و عدم ارتباط باهمسالان، کاهش فعالیتها و تحرک را نیز به دنبال داشته و باتعالی روحی روانی فرد در تقابل است. 

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در مواجهه با بحران پیش رو تعامل دوسویه فعالیتهای مشاور امور بانوان و سایر حوزه‌ها در اجرای طرح و برنامه‌ها، بهره‌گیری از فرصتهای موجود در سرفصل‌های هم‌عنوان یا هم‌محتوا باهدف افزایش کیفیت خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان ضروری است.

ملک زاده اظهار کرد: اهتمام و تمرکز در تدوین معادله و پدافندی برای رویارویی با اوضاع وخیم روحی روانی پساکرونا و خنثی نمودن آثار مخرب آن، محصول آموزش وپرورشی کارآمد است.

وی گفت: بهره‌گیری از فرصت‌های تعریف شده درطرح نماد و یاریگران زندگی از جمله این فرصت‌هاست.

مهری ملک‌زاده بر لزوم تعامل دو سویه مشاور بانوان و معاونتها در خصوص شناسایی دختران بازمانده از تحصیل، بهره گیری از فرصت نماد و یاریگران زندگی با هدف ساماندهی و هدایت آنان تأکید کرده و افزود: پیش بینی‌ها بر آنست که از پیامدهای ناگزیر پسا کرونا، بروز آسیب‌های پنهان و بالقوه روحی و روانی به ویژه در مناطق پر جمعیت و غیر برخوردار  

و غیر برخوردار شهری، حاشیه شهرها و مناطق محروم روستایی باشد.

وی در همین رابطه ادامه داد: اهتمام در تدوین معادله و پدافند مناسب برای زمان بروز بحران، درکاهش آثار مخرب محصول آموزش و پرورش کارآمد خواهد بود.

ملک زاده خاطرنشان کرد: نظر به تمرکز مدیرکل محترم بر نگاه ویژه به توقعات دانش آموزان مناطق محروم و اجرای طرح‌ ملی مشارکت اجتماعی در مناطق کم برخوردار، زمینه طهوراستعدادها در این مناطق را به ثمر می‌رساند.

به اشتراک بگذارید :