17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۲۱:۲۴:۵۹
کد مطلب:  1638514
رییس اداره حراست آموزش و پرورش استان مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش؛
نگاه حراست، ایجاد امنیت روانی و حفظ کرامت فرهنگیان است

رییس اداره حراست آموزش و پرورش استان مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش بر شعار « ایجاد امنیت روانی، حفظ کرامت فرهنگیان» تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا بخشنده» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور ارتقای امنیت جسمی، روانی و اجتماعی فرهنگیان و دانش‌آموزان را یکی از اهداف سند تحول بنیادین در فرایند تعلیم و تربیت دانست.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف و وظایف امروز حراست های آموزش و پرورش، توجه ویژه به امنیت روحی و روانی است.به شکلی که شأن و منزلت اجتماعی معلمان باید حفظ شود.

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران گفت: در جامعه اگر معلمان تکریم شوند نشان از آن دارد که آن جامعه، جامعه‌ای رشدیافته و قدرشناس علم و معلم است. چنین جامعه‌ای قطعا با فرهنگ است.

بخشنده در همین خصوص ادامه داد: از این رو نگرش و نگاه تحولی با شعار « ایجاد امنیت روانی، حفظ کرامت فرهنگیان » باید بیش از پیش تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: حراست می بایست با عمل دقیق به مأموریت فوق و ایجاد آرامش و محیطی آرام برای خدمتگزاران عرصه تعلیم و تربیت، اصل حفظ حرمت، حمایت و هدایت را با جذب حداکثری و دفع حداقلی ملاک قرار دهد.

این مقام مسئول استانی در خاتمه برای استعلام مدیران جدید الانتصاب نیز گفت: حتماً تا 25 مرداد نامه استعلام را برای ما ارسال کنند تا ما هم در سریع‌ترین زمان پاسخ دهیم. ضمن این‌که آدرس دانش‌آموزان لازم است در سامانه به‌روز شود.

به اشتراک بگذارید :