9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۲۱:۱۶:۴۷
کد مطلب:  1638504
پایان سی و پنجمین دوره اجلاس دو روزه مدیران آموزش و پرورش کشور

رئیس جمهور گفت: باید بتوانیم آموزش و پرورش را به تولید، صنعت ،کشاورزی و خدمات متصل کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سی و پنجمین اجلاس دو روزه مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور با هدف عدالت آموزشی، ارتقای کیفیت یادگیری و تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی با سخنان رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به پایان رسید. مدیران آموزش و پرورش گیلان به همراه استاندار در مراسم پایانی این اجلاس حاضر بودند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه دولت در 8 سال گذشته مسأله آموزش و پرورش را به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعات کشور مورد توجه قرار داده است، اظهار داشت: دولت با تدوین لوایح مختلف و اقدامات لازم در زمینه حقوق معلمین و کارهای عمرانی در سطح آموزش و پرورش نشان داد که هیچگاه اهمیت آموزش و پرورش را فراموش نکرد. وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه آموزش و پرورش، گفت: امروز همانطور که وزیر آموزش و پرورش گزارش داد هیچ مدرسه خشتی، گلی و کپری در کشور وجود ندارد و در 8 سال گذشته به طور متوسط هر روز 28 کلاس اضافه شده است. دولت در این مدت تلاش کرده، مدارس را نوسازی کند و لوایح مرتبط با رتبه‌بندی را تهیه و پیگیری کرده است. رئیس جمهور اهمیت هنرستان‌ها در آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم به وزرای آموزش و پرورش تأکید داشتم که کاری کنند که دانش‌آموزان در سال آخر فارغ‌التحصیلی خود حداقل یک شغل را بلد باشند و باید بتوانیم آموزش و پرورش را به تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات متصل کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه جوامع اظهار داشت: هر تحولی در جامعه از مسیر آموزش و پرورش می گذرد و کشورهای توسعه یافته و حتی در حال توسعه به این نقش تعیین کننده آموزش و پرورش واقف هستند. ارسلان زارع با تبیین نقش شوراهای آموزش و پرورش در حل و فصل مسائل دستگاه تعلیم و تربیت گفت: روسای ادارات به عنوان دبیران شورای آموزش و پرورش شهرستان ها با استفاده از ظرفیت های فرمانداران و بخشداران  باید در اجرای مصوبات شوراها نقش فعال داشته باشند. استاندار با تأکید بر اهمیت پروژه مهر در بازگشایی قدرتمندانه مدارس اظهار داشت: سازماندهی به موقع کلاس ها و معلمان بر اساس تقویم اجرایی مشخص برای جلوگیری از تأخیر احتمالی آغاز فعالیت های آموزشی ضروری است. زارع با اشاره به زحمات مجدانه فرهنگیان در ایام شیوع کرونا خاطرنشان کرد: خوشبختانه با آغاز واکسیناسیون معلمان ، امیدواری ها برای آغاز حضوری سال تحصیلی آینده بیشتر شده است. وی در پایان از روسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان خواست تا با حضور در مدارس بر نحوه آمادگی مدارس و تجهیز سامانه تهویه و ارتقای بهداشت واحدهای آموزشی نظارت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با ارائه گزارشی از برگزاری دو روزه اجلاس سی و پنجم مدیران آموزش و پرورش کشور اظهار داشت: این اجلاس  با شعار عدالت آموزشی، ارتقای کیفیت یادگیری و تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. محمد رحمتی با بیان محورهای مختلف این اجلاس گفت: محورهای اصلی این اجلاس با موضوعات: نیروی انسانی، برنامه درسی و محتوا، سنجش و ارزشیابی ، تجارب دنیا در خصوص کرونا  و آموزش از طریق فناوری های نوین، بهداشت و سلامت، صیانت از دانش آموزان در فضای مجازی  و نحوه بازگشایی مدارس بر پا شد. وی افزود: با عنایت به آغاز واکسیناسیون فرهنگیان از روز عید غدیر پیش بینی می شود سال تحصیلی آینده به صورت حضوری شروع شود. 

 

به اشتراک بگذارید :