13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۲۰:۲۹:۳۵
کد مطلب:  1638472
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش تأکید کرد؛
ضرورت توجه ویژه به فضاهای فرهنگی و پرورشی

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش بر ضرورت توجه ویژه به فضاهای فرهنگی و پرورشی تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش ضمن تبریک ایام عید مبارک ولایت مولا علی(ع) گفت: مدیریت سه سطح دارد، «مدیریت ارجاعی» به ارجاع بخشنامه و دستورالعمل به مدیران زیرمجموعه و کارشناسان مربوط است،  «مدیریت ارشادی» نیز به راهنمایی مدیران و کارشناسان مربوط است اما «مدیریت اعمالی» جایی است که خودمان تصمیم می‌گیریم و تصمیم را اعمال می‌کنیم.

وی همچنین به برگزاری کلاس مدرسّان میانی کارگاه آموزشی سلامت روان با حضور استاد برجسته دانشگاه علامه اشاره کرد و گفت: این دوره از امروز آغاز شد اما توقع ما از مشارکت همکاران بالاتر و بیشتر بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در خصوص جدیت در کار گفت: مشارکت در برنامه‌ها به‌ویژه برنامه‌های استانی، توجه به فضاهای تربیتی از قبیل کانون‌ها، دارالقرآن‌ها و نمازخانه‌ها در اولویت کار مدیران باشد چون این امور نشانه جدیّت کار مدیران است.

وی همچنین به خاطره‌ای از مدیر فقید آموزش و پرورش ناحیه یک ساری اشاره کرد و گفت: من در آغاز فعالیتم به ایشان گفتم ناحیه یک ساری دارالقرآن ندارد و ایشان نیز یکی از مدارس پرترافیک شهر را چند سال ورودی نگرفت تا در نهایت پس از شش سال دارالقرآن در آموزش و پرورش ناحیه یک ساری ثابت شد و همین ناحیه سال گذشته در حوزه قرآنی درخشش بسیاری داشت.

شعبانی سپس از مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق خواست به ظرفیت‌های شورای آموزش و پرورش نگاه صرفاً مالی نداشته باشید و در مسائل فرهنگی، تربیتی و انواع آسیب‌های اجتماعی را در این شورا طرح و پیگیری کنید.

وی همچنین به طرح نماد اشاره کرد و گفت: تا سال قبل ساری و نکا پایلوت اجرای نماد بودند اما امسال این طرح کشوری شد و همه مدارس باید به سامانه «www.namadmedu.ir» و اطلاعات مدارس را در آنجا هم به‌روز و هم رصد کنید.

به اشتراک بگذارید :