19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۹:۳۰:۴۸
کد مطلب:  1638444
آغاز واکسیناسیون معلمان فارس همزمان با سراسر کشور از عید غدیر

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس گفت: از مقدمات اصلی بازگشایی مدارس واکسیناسیون سراسری معلمان است که این کار از عید غدیر در فارس همزمان با سراسر کشور آغاز خواهد شد و شامل همه کسانی است که در محیط های آموزشی اعم از مدارس دولتی و غیر دولتی فعالیت می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور گفت: آموزش و پرورش فضاهای خود را برای واکسیناسیون سراسری معلمان در اختیار علوم پزشکی قرار خواهد داد تا این امر به نحو مطلوب صورت گیرد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس گفت:  ثبت نام  دانش آموزان پایه اول ابتدایی خوشبختانه رو به پایان است  و بعد از اعلام نتایج  آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام های تمامی مقاطع تمام خواهد شد.
کلاری گفت: غیر حضوری بودن مدارس آسیب های متعددی به آموزش و پرورش وارد کرده است و سیاست وزارت آموزش و پرورش برای سال جدید بازگشایی مدارس به صورت حضوری در صورت مهیا بودن شرایط می باشد.
وی افزود: توزیع کتابهای درسی در استان آغاز شده و تا شهریور ماه ادامه دارد و کتب رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بعد از انتخاب رشته و ثبت نام دانش آموزان آغاز خواهد شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم و دهم مدارس عادی از شنبه نهم مرداد ماه آغاز خواهد و دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه پادا اقدام به ثبت نام در مدارس با توجه محل سکونت خود نمایند.
رسول قانونی گفت: آزمون نمونه دولتی پایه دهم نیز در 15 مرداد ماه همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی افزود: دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس هیات امنایی پایه هفتم را دارند توجه داشته باشند به دلیل تقاضاها مکرر سامانه ثبت نام را تا روز شنبه نهم مرداد ماه تمدید کرده ایم.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: پیامکی از سوی ستاد ثبت نام مدارس به اولیا جهت تثبیت و تکمیل پروسه ثبت برای مراجعه به مدارس به صورت نوبت بندی شده و با رعایت پروتکل های بهداشتی ارسال خواهد شد.
محمد فیاض پور گفت: سنجش  نوآموزان در سال جاری با افزایش تعداد پایگاه های سنجش در سراسر استان وضعیت مطلوبی داشته است.
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اموزش  و پرورش فارس نیز با تاکید براینکه سعی شده است ثبت نام دانش آموزان به صورت غیر حضوری انجام  شود گفت: دریافت شهریه هنگام ثبت نام از اولیای دانش آموزان ممنوع است.
سعید مهبودی با بیان اینکه هیچ ثبت نامی نباید منوط به دریافت شهریه باشد گفت: اولیا عزیر در صورت مشاهده تخلف در ثبت نام با مراجعه به کارشناسان ارزیابی عملکرد ادارات آموزش و پرورش مناطق و یا مراجعه به سایت shekayat.medu.ir شکایت خود را ثبت نمایند.
وی در پایان گفت: شهریه مدارس غیر دولتی مشخص است و در تابلو اعلانات مدارس نصب شده است و اولیا باید طبق شهریه مصوب اقدام به پرداخت ان نمایند.

به اشتراک بگذارید :