19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۹:۰۴:۴۱
کد مطلب:  1638378
معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش تأکید کرد؛
ایجاد اعتماد بین نظام آموزشی و اولیای دانش‌آموزان پیش‌دبستان و دبستان

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش بر ایجاد اعتماد بین نظام آموزشی و اولیای دانش‌آموزان پیش‌دبستان و دبستان تأکید کرد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصورکیایی» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش ضمن قدردانی از همکاران، مدیران و معلمان در سال تحصیلی گذشته که به علت شیوع کرونا، مشکلات بسیاری با خود داشت، آموزش مجازی را در دستور کار خود قرار دادند و آسیب به این حوزه را به حداقل رساندند.

وی همچنین به اهمیت دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی اشاره کرد و گفت: این دوره نخستین دوره حضور اجتماعی فرزندان و جامعه‌پذیری آنان است و لازم است در این برخورد اول، اعتماد بین خانواده و نظام آموزشی ایجاد شود.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران همچنین ادامه داد: اعتمادسازی،  هدفمند و آینده‌نگر بودن، برنامه‌محوری و هوشمندی در اداره دوره پیش‌دبستانی و دبستان و پیگیری همه‌جانبه موضوعات مرتبط به این دوره از سوی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مورد انتظار است.

وی همچنین تأکید کرد: یکی از نکاتی که مدیران باید توجه ویژه داشته باشند پوشش تحصیلی و رویکرد جدید به دوره پیش‌دبستانی است که با تشکیل سازمان تعلیم و تربیت و یکپارچه شدن مدیریت بر پیش‌دبستانی از امسال کلید خورد

بهروز منصورکیایی در خصوص جذب مربیان پیش‌دبستانی نیز گفت: مدیران و روسا توجه کنند و تنها براساس دستورالعمل ارسالی انجام شود.

وی افزود: دانش‌آموزان اتباع خارجی حتما با مجوز لازم نام‌نویسی شوند و این موضوع تنها برای اتباعی که مادر ایرانی دارند چون صدور شناسنامه برای این افراد آغاز شد و نیازی به مجوز ندارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به وجود 209 مدرسه عشایری در استان مازندران گفت: حدود دو هزار و هشتصد دانش‌آموز در این مدارس تحصیل خواهند کرد و اعتبارات خوبی هم برای این مدارس در نظر گرفته شده که در زمان لازم تخصیص خواهد یافت.

 

به اشتراک بگذارید :