17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۷:۴۶:۴۲
کد مطلب:  1638278
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب:
تهیه و توزیع بیش از 250 عدد گوشی و تبلت دانش آموزی به منظور استمرار امر آموزش در سال تحصیلی گذشته

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در حاشیه برگزاری دومین روز از اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور در گفتو با کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی این اجلاس در اراک گفت: سال تحصیلی گذشته به منظور ایجاد فرصت های برابر آموزشی و بهره مندی تمامی دانش آموزان از آموزش مجازی، 250 دستاه تلفن همراه و تبلت دانش آموزی با همت و مشارکت خیرین تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، " محمد کوهی" که در خصوص مهمترین دستاورد های آموزش و پرورش شهرستان خنداب طی سال تحصیلی گذشته سخن می گفت، افزود: در سال تحصیلی که پشت سر گذاشتیم، با جذب حداکثری خیرین مدرسه ساز، عملیات احداث 5 واحد آموزشی در شهرستان خنداب آغاز شد و مقدمات احداث 5 واحد آموزشی دیگر نیز فراهم شده است، علاوه بر آن  در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و تولید محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان، نخستین استدیو کروماکی آموزشی استان با همت معلمین این شهرستان در مجتمع آموزشی شهدای محراب روستای دیزآباد راه اندازی شد.

وی از پوشش پوشش 100 در صدی دانش آموزان ابتدایی شهرستان خنداب خبر داد و اظهار داشت: به منظور تحقق نصیب برابر آموزشی در سطح این شهرستان، اقدام به  فراهم نمودن شرایط ادامه تحصیل برای دانش آموزان دوره ی اول و دوم متوسطه با قبول هزینه رفت و آمد و حمایت مالی از دانش آموزان خانواده های کم بضاغت با کمک خیرین، ساخت و تجهیز فضای فیزیکی مدارس و کلاس ها جهت بالا بردن کیفیت آموزشی و توسعه، تجهیز و بالا بردن سرانه تربیت بدنی و فضای ورزشی جهت بالا بردن انگیزه دانش آموزان  طی سال تحصیلی گذشته، نمودیم.

کوهی در ادامه در خصوص فرصت های ارائه شده در بستر آموزش مجازی نیز گفت: مهمترین دستاورد نظام تعلیم و تربیت را در ایام شیوع کرونا و ورود آموزش و پرورش به زیست بوم جدید، ورود و توسعه استفاده از فضای مجازی در بستر شاد و ورود خانواده ها به فرایند تدریس و تحصیل دانش آموزان بود، همچنین این امر منجر به آشنایی همکاران با تهیه و تولید محتوای آموزشی الکترونیکی و دسترسی دانش آموزان به محتواهای متنوع آموزشی و بهره گیری از روشهای تدریس سایر معلمان شد.

مدیر آمورش و پرورش شهرستان خنداب ادامه داد: با توجه به اینکه ورود آموزش و پرورش به زیست بوم جدید موقعیتی ناگهانی بود و همچنین سازگاری با محیط و شرایط جدید نیازمند زمان است، به نظر می رسد این پدیده در شروع شک بزرگی به فرایند آموزش وارد کرد اما هر چه جلوتر می رویم عوامل درگیر در فرایند تعلیم و تربیت عملکرد بهتری نسبت به شروع این فرایند از خود نشان می دهد. هرچند عواملی مانند در دسترس نبودن اینترنت ، عدم آشنایی برخی از همکاران با فضای مجازی و ... اختلالاتی را در این روند ایجاد کرده است.

وی سپس به موضوع تلفیق آموزش حضوری و مجازی در دوران پساکرونا در جهت  ارتقاء کیفیت امر یادگیری و بسط و توسعه عدالت آموزشی پرداخت و گفت: به شرط فراهم بودن زیرساخت ها و امکانات لازم ، فضای مجازی می تواند در کنار آموزش حضوری به دانش آموزان کمک شایانی داشته باشد مخصوصا در فصل زمستان که در مناطق سرد به دلیل سرما، کلاسهای حضوری تعطیل می شوند، فضای مجازی می تواند جایگزین خوبی برای آموزش حضوری باشد.

کوهی در خاتمه به تأثیر ورود ابزار نوین الکترونیکی به عرصه آموزش در ارتقاء بهره وری معلمین اشاره کرد و افزود: از آنجایی که یکی از ابعاد اصلی در آموزش و پرورش رابطه عاطفی دانش آموز و دبیر است، ابزار های آموزش مجازی می توانند به عنوان ابزار کمک آموزشی مناسب و موثر باشند، اما بدیهی است در شرایط بحرانی فعلی می تواند به عنوان روشی محوری در تعلیم و تربیت مورد استفاده قرار گرفته و اثرگذار باشد.

یادآور می شود، دومین روز از سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با شعار"نصیب برابر آموزشی، ارتقاء کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی" به‌صورت ویدئوکنفرانس از صبح امروز آغاز شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :