10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1638254
عید کمال دین

عیدغدیر روز کمال دین و اتمام نعمت در سایه رسالت و امامت بوده و بی گمان غدیر سرچشمه زاینده حقیقت و عدالت است، تا نهال دیانت و اعتدال را در سراسر زندگی انسان بارور سازد .

پیامبرخاتم(ص) در غدیرخم راهی را به روی جهان گشود که همواره مسیری روشن بر پایه دین باوری و خردورزی خواهد بود و واقعه غدیر بزرگ ترین و مهم ترین سند برفضیلت و برتری خانواده عصمت و طهارت و استمرار خط ولایت بعد از آنهاست.

ولایت عمود خیمه نظام اسلامی است و غدیر سرآغاز شکل گیری این فلسفه عمیق مبتنی بر هدایت بر انسان ها و تداوم رهبری امت اسلامی در گسترده تاریخ، تا به امروز و تا به انجام است. حفظ و غنا بخشیدن به این میراث بزرگ دینی و گام نهادن در مسیر ولایت، توصیه امامان و اوصیاء الهی است و بر همه رهروان طریق عدل علوی است تا از آن پاسداری کنند. 

«ندای نبوی "من کنت مولاه فهذا علیٌ مولاه" باز بانگ روح‌بخش خود را در قلوب شیعیان ‌به صدا درآورده است و عاشقان اهل بیت (ع) مسرور از حلول ۱۸ ذی‌الحجه، عطر ‌دل‌‌انگیز نعمت ولایت امیرالمومنین حضرت علی بن ابی طالب (ع) را در هوای پاک ‌مسلمانی استشمام می‌کنند و بر محمد و آل محمد (ص) سلام و صلوات می‌فرستند.

عید تابش نور ولایت بر دل‌های پاک، روز حماسه جاوید، اخوت، رشادت و شجاعت، بر پیامبر خدا محمد مصطفی (ص) و اهل بیتش درود می فرستیم و ایزد متعال را سپاس می گوییم که چشم بندگان خالص خود را به نور ولایت اهل بیت (ع) روشنی بخشید و ما را از متمسکین به ولایت امیر مؤمنان علی (ع) و فرزندان معصومش قرار داد.

 عید بزرگ ولایت را به عاشقان ساحت مقدس امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال گام برداشتن جهت تمسک حقیقی به ولایت ائمه اطهار علیهم السلام را خواستاریم.

به اشتراک بگذارید :