19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۵۰:۰۵
کد مطلب:  1638182
مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجن در حاشیه اجلاس مدیران و روسای آموزش‌و‌پرورش؛
کسب رتبه اول استان در معدل امتحانات نهایی، مرهون زحمات شبانه‌روزی فرهنگیان و همکاری اولیاست

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجن کسب رتبه اول استان در معدل امتحانات نهایی،در سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰ را مرهون زحمات شبانه‌روزی فرهنگیان و همکاری اولیا دانست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری عیسی علوی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: با توجه به زیست بوم جدید و شرایط جدید آموزش، تهیه و تدوین اطلس آموزشی و توجه ویژه به دانش‌آموزانی که به فرصت آموزشی دسترسی نداشتند در دستور کار قرار گرفت.

علوی با بیان اینکه در شرایط کرونایی  تمام تلاش‌ها صورت گرفت تا هر دانش‌آموز حداقل به یک فرصت آموزشی دسترسی داشته باشد،گفت: با توجه به اهمیت نصیب برابر و عدالت آموزشی، این‌مهم از طریق تخصیص تبلت، گوشی موبایل، تلویزیون، تسهیلات خرید تبلت و نیز تهیه و تدوین درسنامه برای دانش‌آموزانی که به هیچ فرصت آموزشی دسترسی نداشتند، صورت گرفت.

وی افزود: توجه ویژه به مدارس حاشیه شهر و نیز روستاها و نظارت مستمر و دقیق بر روند فعالیت آموزشی مدارس به طور مستمر توسط کارشناسان معین و ایجاد بانک اطلاعاتی از محتوای آموزشی استاندارد و مناسب برای تمامی دروس در تمامی مقاطع در شهرستان بروجن انجام گرفت، تا کیفیت فرآیند آموزش در زیست‌بوم جدید تا حدی قابل قبول باشد؛ اگرچه قطعا آموزش غیرحضوری نمی‌تواند جایگزین کاملا مناسبی برای آموزش حضوری باشد.

علوی کسب رتبه اول استان در معدل امتحانات نهایی سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ را مرهون تلاش آموزگاران و دبیران توانمند شهرستان و زحمات بی‌وقفه آنها و کادر اداری و همچنین همکاری پیوسته اولیا با مدرسه دانست و گفت: برای سال تحصیلی آینده توجه ویژه به آموزش نیروی انسانی و ارتقای سطح علمی و مهارتی همکاران را دستور کار قرار داده‌ایم و سعی می‌کنیم با آسیب‌شناسی وضعیت آموزشی سال گذشته به تفکیک مدارس، کاستی‌های موجود را نیز برطرف کنیم.

وی تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان براساس سند تحول بنیادین را وظیفه نظام آموزش و پرورش دانست و گفت: هدف چنین تربیتی، پرورش انسانی کارآمد و رشدیافته در تمامی ابعاد شخصیتی و مفید برای جامعه است که اگر این توفیق حاصل شود اهداف و آرمان‌‌های گام دوم انقلاب اسلامی نیز محقق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :