19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۴۷:۴۲
کد مطلب:  1638180
همزمان با سراسر کشور انجام می شود :
واکسیناسیون معلمان استان کردستان از هفته آینده

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از اجرای طرح واکسیناسیون فرهنگیان استان از هفته آینده خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، افشین خوش گوار با اعلام این مطلب گفت: از بهمن ماه سال گذشته بازگشایی مدارس به عنوان یک اولویت در سال تحصیلی جاری مورد توجه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت که خوشبختانه امکان اجرای آن در مرداد ماه جاری فراهم شده است .

وی ادامه داد: در این رابطه هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان به وجود آمده و در سطح هر ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان ، یک مرکز تجمیعی ویژه واکسیناسیون فرهنگیان در نظر گرفته شده است که برابر استاندارد های مورد نیاز آماده اجرای طرح را دارد .

خوش گوار خاطر نشان کرد : همه فرهنگیان استان با اولویت پرسنل آموزشی شاغل در مدارس و کارکنان اداری به صورت نوبت بندی مدرسه ای تحت پوشش طرح قرار خواهند گرفت .

وی در ادامه گفت : بر این اساس طرح واکسیناسیون فرهنگیان به طور رسمی از روز شنبه ۹ مر داد ماه آغاز می شود که آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق با تنظیم برنامه حضور همکاران بر اساس مدرسه محل خدمت به مراکز مشخص شده مراجعه می کنند .

وی پیش بینی کرد تا ۲۵ مرداد ماه تمام فرهنگیان استان دز اول واکسن را دریافت نمایند .

معاون تربیت بدنی و سلامت استان در رابطه با معلمان ترددی و غیر بومی شهرستان و مناطق گفت : فعلا بر انجام واکسیناسیون در محل خدمت همکاران تاکید داریم، ولی برای همکارانی که امکان حضور در محل خدمتی خود را ندارند نیز در روزهای آینده تمهیداتی ایجاد خواهیم کرد که در محل زندگی خویش واکسینه شوند و زمان اجرای آن را مدیران و روسای شهرستان ها و مناطق متعاقباً اعلام خواهند کرد .

معاون تربیت بدنی و سلامت استان با اشاره به اهمیت و تاثیر واکسیناسیون فرهنگیان در بازگشایی مدارس ، از فرهنگیان استان درخواست کرد که بر اساس برنامه زمان بندی که طی روزه های آینده آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق اعلام می کنند ، در پایگاه های واکسیناسیون حضور یابند .

وی ادامه داد : زمان واکسیناسیون سرباز معلمان، پرسنل خرید خدمت، دانشجو معلمان متعهد خدمت و نیروهای حق التدریس نیز در دستور کار قرار دارد که زمان اجرای آن اطلاع رسانی خواهد شد .

خوش گوار در پایان خاطرنشان کرد: به صورت نمادین تزریق واکسن فرهنگیان همزمان با عید غدیر در مرکز استان انجام خواهدشد. 

به اشتراک بگذارید :