19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1638164
مدیر ناحیه دو بندرعباس:
هنگام یادگیری ، عوامل محیطی می توانند تفاوت زیادی در دانش آموزان در هر سنی ایجاد کنند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو بندر عباس در خصوص زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در شهرستان بندر عباس گفت: هنگام یادگیری ، عوامل محیطی می توانند تفاوت زیادی در دانش آموزان در هر سنی ایجاد کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و ژرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو بندر عباس؛همزمان با برگزاری سی و پنجمین اجلاس سران و روئسای آموزش و پرورش سید هادی حسینی در خصوص زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در شهرستان بندر عباس گفت: با توجه به شرایط آب و هوای استان هرمزگان و گرمای شدید میتواند تاثیرات زیادی دریادگیری و یاد دهی دانش آموزان و همکاران ایجاد کند.
وی افزود: بر اساس تجربه چندین ساله در امر تعلیم و تربیت، آغاز و پایان سال تحصیلی در اول مهر ماه و پایان در خرداد ماه در استان هرمزگان در یادگیری دانش آموزان و توانای همکاران در امر آموزش تاثیر منفی بدنبال دارد.
 حسینی عنوان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده وقتی یک کلاس درس خیلی گرم است ، مغز دائماً در حال یادآوری بدن است تا کاری در مورد دما انجام دهد و به دلیل این وقفه مداوم، تمرکز سخت تر است اما این فقط دانش آموزانی نیستند که تحت تأثیر گرما قرار می گیرند معلمان نیز با این مشکل روبرو می شوند ، به این معنی که انرژی کمتری در درسی که آنها می آموزند قرار می گیرد و توجه کمتری به دانش آموزان آنها می شود.

به اشتراک بگذارید :