13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۳۳:۱۴
کد مطلب:  1638146
مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب:
اهمیت ویژه مدیریت مدرسه محور و مدرسه پویا

مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب گفت: نقش مدرسه محوری و ایجاد مدرسه پویا نقش ویژه ای در دولت یازدهم و دوازدهم داشته است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میناب،سعیده کریمی در سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت :در دولت یازدهم و دوازدهم بر نقش مدرسه محوری و ایجاد مدرسه پویا و سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان اهمیت ویژه ای شده است.
کریمی افزود: مهمترین بخش در آموزش و پرورش برای تعلیم و تربیت انسانهای ماندگار ،باید توجه ویژه به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان داشته باشیم. سعیده کریمی خاطر نشان کرد :مدیریت مدرسه محور یا تصمیم گیری مشارکتی از ویژگی های بارز نظام های آموزشی در دهه اخیر به شمار می رود.

وی یاد آور شد:مدیریت اثربخش، به درک نقش ها و کارکردهای مدیر، فرآیند مدیریت و تقسیم اختیار بستگی دارد و عامل مهم، دستیابی به پاسخ گوئی و نتیجه است.

 کریمی در بخش دیگری از سخنان خود به مدرسه پویا وشاد اشاره کرد و گفت :با احیای مدارس پویا این طرح با شاداب‌سازی حیاط و فضای مدارس، زمینه مناسب جهت ساماندهی فعالیت‌های دانش‌آموزان در ساعات تفریح را فراهم می‌کند تا دانش‌آموزان ضمن انجام فعالیت‌های بدنی ساده در حداقل زمان ممکن از فواید و اثرات ورزش و بازی بهرمند شوند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب گفت: فعالیت بدنی می‌تواند روی ابعاد جسمی و روانی دانش‌آموزان از جمله تمرکز و توجه به کارایی علمی، اعتماد به نفس، کارکرد بهتر مغز، توانایی بهتر حل مسأله و مدیریت زمان داشته باشد.
وی ابراز داشت:پویایی و نشاط دانش آموزان بر یادگیری دانش آموزان نقش موثر و مستقیم دارد.

به اشتراک بگذارید :