17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۱۲:۲۸
کد مطلب:  1638096
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین:
با تحقق نصیب آموزشی برابر هیچ‌ دانش آموزی به سبب فقدان امکانات و سایر شرایط غیرفردی از وصول به تعلیم و تربیت محروم نمی ماند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور، در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این اجلاس در اراک گفت: با تحقق نصیب آموزشی برابر هیچ‌ دانش آموزی به سبب فقدان امکانات و سایر شرایط غیرفردی از وصول به تعلیم و تربیت محروم نمی ماند.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، "عبدالرضا پیرحسینلو" با بیان این مطلب افزود: معنای تساوی فرصت‌های آموزشی این است که هیچ دانش آموزیبه تناسب هوش و استعدادها و علاقه‌مندی خود به سبب فقدان امکانات و سایر شرایط غیرفردی از وصول به تعلیم و تربیت محروم نماند.

وی اظهار داشت: تلاش برای ایجاد فرصت‌های برابر در آموزش، می‌تواند به کاهش شکاف درآمدی و در نتیجه به رشد اقتصادی بیشتر کمک کند. لذا تساوی فرصت‌های آموزشی به خودی‌خود یک هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای کاهش نابرابری‌های اقتصادی اجتماعی است.

پیرحسینلو در ادامه افزود: حرکت به سمت فرایند یاددهی و یادگیری و ایجاد تفکر تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان نقش بسزایی در جهت ارتقا کیفیت یادگیری در بین دانش آموزان دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین تصریح کرد: کاربرد فن آوری نوین و تکنولوژی آموزشی روزآمد به همراه بستر سازی جهت تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش آموزان برای کمک به ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی وپرورشی، از الزامات مهم در امر آموزش است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمین با اشاره به اجرای طرح های نماد و خوانا در قالب بسته های تحولی آموزش و پرورش در سطح مدارس شهرستان خمین تأکید کرد: چنانچه زیر ساخت ها و ملزومات اجرایی طرحهای تحولی فراهم گردد یقینا نیل به اهداف بلند آموزش و پرورش با اجرای بسته های تحولی میسور خواهد بود.

پیرحسینلو در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله آموزش مجازی در دوره شیوع کرونا پرداخت و گفت: علی رغم تلاش های فراوان مجموعه شاد در وزارت آموزش و پرورش که به حق زحمات این عزیزان قابل تقدیر و تحسین است ،لیکن درآموزش مجازی امکان ارائه بسیاری از کارکرد ها ی مدرسه میسر نمی باشد و امید واریم با بازگشایی مدارس و از بین رفتن ویروس کرونا آموزش بصورت حضوری برگزار گرددو فضای مجازی به عنوان مکمل آموزش مورد استفاده قرار گیرد .

وی در پایان به تأثیر تلفیق آموزش حضوری و مجازی در دوران پساکرونا در ارتقا کیفیت امر یادگیری و بسط و توسعه عدالت آموزشی اشاره کرد و افزود: یقینا تلفیق آموزش های مجازی و حضوری، فصلی نوین از آموزش خواهد بود و بهره مندی دانش آموزان از تدریس معلمین سراسر کشور و دسترسی دائمی و شبانه روزی  دانش آموزان به تدریس دروس توسط معلمین می تواند حرکت به سمت عدالت آموزشی را شتاب ببخشد .

یادآور می شود، دومین روز از سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با شعار" نصیب برابر آموزشی، ارتقاء کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی" به‌صورت ویدئوکنفرانس از صبح امروز آغاز شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :