13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۵:۵۲:۵۴
کد مطلب:  1638088
رئیس آموزش و پرورش کرانی:
ضرورت حضوری بودن آموزش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش احساس می شود

رئیس آموزش و پرورش کرانی گفت: با توجه به اهمیت آموزش حضوری در یادگیری و تربیت دانش آموزان،ضرورت حضوری بودن آموزش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش احساس می شود.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، ابراهیم مختارزاده عصر امروز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش به بیان مطالبی در خصوص اهمیت نیروی انسانی پرداخت و بر جذب و استخدام نیروهای متعهد،کارآمد و جوان، بومی گزینی به صورت منطقه ای نه شهرستانی ، لغوطرح قطبی گزینی  درورودی دانشگاه فرهنگیان و تغییربه وضعیت بومی گزینی-جذب و تخصیص نیروهای خدماتی، لغو محدودیت تغییر رشته شغلی برای نیروهای آموزشی متقاضی اشتقال به خدمت در واحدهای ستادی، استخدام نیروی اداری جهت خدمت درادارات آموزش وپرورش ازطریق آزمون استخدامی و جدا از طرح معلمان تاکید کرد.

مختارزاده در خصوص برنامه درسی و محتوا، خواستار تمرکز زدایی از محتوای کتب درسی و توجه به ویژگی های فرهنگ،مذهبی دانش آموزان در نقاط مختلف کشور شد.

وی همچنین بر متناسب کردن محتوای کتب درسی با شرایط زندگی واقعی به گونه ای که دانش آموز از آموخته های خود در زندگی واقعی استفاده ی بیشتری نماید، تاکید کرد.

وی در خصوص آموزش حضوری گفت: با توجه به اینکه آموزش حضوری بیشترین تاثیر را در یادگیری و تربیت دارد سایر کشور ها نیز به این مهم پی برده و بیشتر آموزش ها را به سمت حضوری بودن سوق میدهند.

رئیس آموزش و پرورش کرانی در پاسخ به این سوال که بافناوری های نوین چگونه می توان آموزش داد؟ گفت: امروز با شیوع کرونا و بسته شدن مدارس ضرورت توجه به فناوری های نوین در آموزش بیش از پیش احساس می شود .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرایند آموزش و یادگیری یک فرایند دو طرفه می باشد و لزوم مشارکت دانش آموز در یادگیری انکار ناشدنی می باشد بنابراین فناوری های آموزش باید ویژگی تعاملی بودن را داشته باشند تا دانش آموز پیوسته در فرایند یادگیری مشارکت نماید.هم چنین این فناوری ها باید چند رسانه ای باشند تا آموزش مناسب را برای دانش آموزان با ویژگی های مختلف تامین نمایند.

وی آموزش مستمر دانش آموزان با روش های مختلف مبنی بر رعایت اصول بهداشتی را خواستار شد و بر تخصیص اعتبار بیشتر برای تهیه مواد ضد عفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

مختارزاده در بخش پایاتی سخنان خود به نحوه بازگشایی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت آموزش حضوری در یادگیری و تربیت دانش آموزان، ضرورت حضوری بودن آموزش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش احساس می شود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :